Téma se týká:

Co sbalit dítěti na dovolenou a na co nezapomenout?

Na cestu do dopravních prostředků sbalte dětem především pohodlné oblečení a nehleďte na módu. Pokud jedete na dovolenou na hory, pak volte kvalitní teplé zimní oblečení, k moři naopak užijete lehké, ale funkční kousky. Nezapomeňte, že malé děti by měli mít v chladnějším počasí, vždy o jednu vrstvu oblečení více než dospělí.

Do teplého počasí zvažte i barvu oblečení – nevhodná je například černá, která více zachycuje teplo než například bílá barva, od které se sluneční paprsky více odrážejí. Nezbytnou nutností je pokrývka hlavy a kvalitní boty s pevnou špičkou, sluneční brýle.

Do zimního počasí zvolte kvalitní funkční termoprádlo, nejlépe kombinézu a teplou pevnou zimní obuv. Nebytností je teplá čepice, rukavice, brýle proti slunci.

Nezapomeňte na oblečení např. do města a především náhradní oblečení.

Ať už na letní nebo zimní dovolenou nezapomeňte na ochranné krémy, balzám na rty, regenerační oleje a hygienické potřeby. Užijete také vlhčené ubrousky.

Dítě také potěší, když zabalíte jeho oblíbenou věc – plyšáka, polštářek nebo knížku. Připravit pro něj můžete také nějaké překvapení, např. ve formě hračky.

Nezapomeňte zabalit hru, kterou dítě zabavíte nejenom během cesty, ale také na ubytování.

Pokud jedete autem, užijete autosedačku a stínítka na okna.

Nezapomeňte na cestovní doklady dítětě, kartičku pojišťovny a kartičku cestovního pojištění!

Důležité je mít s sebou také dostatek tekutin.