Téma se týká:

Jak připravit dítě na let letadlem?

Před cestou
Povídejte si doma spolu o nejrůznějších formách dopravy. Popište dítěti, jak funguje provoz na letišti, jak probíhá samotný let, zkuste si s ním chvilku hrát na toto téma. Také si vymyslete příběh na téma Jaké by to bylo, kdybychom letěli do… Co všechno bychom viděli a zažili, jak by probíhal let, co bychom mohli v letadle zatím dělat. Vyvolejte v něm co největší zájem o tento způsob cestování.

Příjezd na letiště
Rozhodně nenechte dítě nudit – ukazujte mu, jemu zatím nepoznané věci – odbavení a nakládání zavazadel, rolování letadel, nástup cestujících do letadla (pokud je za sklem vidět), při příjezdu k letišti upozorněte dítě na radar, který může vidět.

Co zabalit na cestu
Zabalte s sebou dítěti to, co má rádo – oblíbené omalovánky, pohádkovou knížku, milovaného plyšáka nebo třeba i hru na notebooku (ten ale dopředu nastavte do režimu Letadlo/offline). Je vhodné dítěti přibalit také malé překvapení, které si může rozbalit až na palubě letadla.

Pokud cestuje dítě samo
Pokud cestuje samo, řekněte mu, že se na cokoli v průběhu letu může asistenta zeptat a ten mu rád odpoví, nemusí se tedy stydět. Asistent bude mít také pro malého cestovatele zábavu, aby mu let rychleji utekl. Při loučení zkuste zůstat stateční, vaše slzy dítěti nedodají.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.