Téma se týká:

Zavazadla, kočárky a dětské sedačky v letadle

Cestování s dětmi nepatří mezi nejlehčí, ale děti rozhodně nejsou překážkou proč necestovat. Je důležité jen znát pár pravidel při cestování s dětmi:

1. Zavazadla pro děti – děti do 2 let, které sedí během letu na klíně rodičů není možné vzít zavazadlo. Starší děti do 12 let mají váhový limit zavazadel stejný jako dospělí cestovatelé (záleží však na pravidlech letecké společnosti). Pro nejmenší děti můžete mít kočárek, který se přepravuje bezplatně, během letu ale musí být uložen v zavazadlovém prostoru.

2. Let dětí do 2 let probíhá dvěma způsoby – buď na klíně svých rodičů nebo v autosedačce. Pokud sedí na rodičích, platí se cena letenky minimální nebo žádná. Autosedačku vám zapůjčí každá lepší letecká společnost, někde ale může být požadováno mít sedačku vlastní. Pak je potřeba, aby měla speciální označení. Ostatní mohou být odmítnuta z přepravy. Pokud dítě sedí na sedadle zvlášť, platí 67% z ceny letenky.

3. V dnešní době sice na jídlo pro nejmenší už aerolinky myslí (informujte se před rezervací letenky), ale i tak si můžete vzít vlastní. Na stravu pro děti do 2 let se nevztahují tak přísná pravidla, platící pro jídlo dospělých. A to ani v případě tekutin. Jen počítejte s tím, že budete nejspíše od bezpečnostní kontroly požádáni, abyste vše ochutnali před nástupem do letadla.