Téma se týká:

Na co si dát pozor při půjčení auta?

Než si zapůjčíte auto, pozorně si přečtěte podmínky zápůjční smlouvy, pokud vám není něco jasné, nebojte se obrátit na danou společnost, jak věci fungují.

Uvádíme pár tipů, na co si dát pozor před půjčením auta:
– při rezervaci auta dávejte pozor, jak je to s palivem (jestli vám bude auto půjčeno s PLNOU nádrží, ale je nutno ji také s PLNOU vracet. Nebo zapůjčujete s PLNOU a vracíte s PRÁZDNOU a nebo při půjčení zaplatíte PLNOU NÁDRŽ. Pokud máte povinnost vrátit auto s PLNOU nádrží a něco bude chybět, čekejte přemrštěnou cenu za rozdíl paliva, chybějící v nádrži. Pokud máte vracet s PRÁZDNOU nádrží a nějaké palivo tam zbude, nečekejte žádné kompenzace. Pozor i na možnost platit při zapůjčení s PLNOU nádrží, jelikož sazba za benzín je nadhodnocena, než když si natankujete u benzinky.

– obezřetnost také dejte za zapůjčení doplňků – např. autosedačky. Někdy je poplatek za zapůjčení tak vysoký, že se vyplatí koupit autosedačku na místě novou. To samé platí s navigací GPS a dalšími.

– finanční nevýhody najdete i v mládežnickém příplatku, pokud řidiči není 26 let, pak jsou zápůjční ceny za auto vyšší.

– věnujte také pozornost, kdy budete platit poplatek za rezervaci, jestli hned při objednání nebo až při převzetí vozu. Výhodu to má v případě, že na poslední chvíli změníte plán své trasy.

– zajímejte se také o to, co všechno zahrnuje základní pojištění auta, které je v ceně a co je lepší připlatit. Vyhnete se tak nepříjemným situacím, pokud by se něco stalo.

Auto na místě osobně zkontrolujte (nezapomeňte se podívat, jestli nechybí např. autolékárnička, trojúhelník a další) a smlouvu si pořádně přečtěte než ji podepíšete. Smlouva by měla být v jazyce, které zákazník rozumí. V případě, že nerozumí, je potřeba ji předložit v jemu známé řeči. Pokud vám není cokoli jasné, neváhejte se obrátit na infolinku půjčovny aut nebo agentury, která auta půjčuje.