Téma se týká:

Jak stornovat letenky?

Při stornování letenky hraje roli, za jakých podmínek jste letenku koupili. Proto je lepší, před koupí letenky, věnovat podmínkám nákupu více času. Ty nejlevnější letenky bohužel většinou stornovat nejdou, respektive je poplatek vyšší, než cena letenky. A tak je rozumnější je nechat propadnout.

Letenku můžete stornovat buď online na stránkách letecké společnosti, nebo to vyřídit přes zákaznický servis prodejce. Podmínky jednotlivých společností se liší, ale většinou je potřeba letenky stornovat nejpozději 24 hodin před odletem. Do formuláře, který naleznete na stránkách své letecké společnosti, uveďte Kód rezervace, jméno cestujícího a způsob, kam zaslat refundovanou částku. Uveďte také důvod, proč nemůžete letět. Pokud jste letenku platili rovnou kartou, je potřeba vyplnit údaje o držiteli karty. Společnost vám dá na vědomí, jaká částka vám bude vyplacena.

Abyste měli jistotu, že se vám peníze mohou vrátit, využijte pojištění proti storno poplatkům. Pojištění si můžete připlatit již při koupi letenky.

Pokud nechcete, aby letenka propadla, ale nemůžete letět, zkuste za sebe nechat náhradníka a za poplatek letenku přepsat na něj. Ale pozor, u extra levných letenek může být přepis dražší než samotná letenka.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.