Téma se týká:

Kdy se dozvím, jaké mám sedadlo v letadle?

Výběr místa je nejlepší provádět již při zakoupení letenky on-line, takže okamžitě víte, kde sedíte. Tato služba sice bývá některými společnostmi zpoplatněna, nicméně máte jistotu, že budete sedět tak, jak potřebujete.

Dříve platilo, že pokud kupujete letenky současně, máte místa sice neznáte, ale sedíte vedle sebe. U nízkonákladových společností se ale může stát, že vás systém schválně „rozesadí“, aby vás motivoval sedadlo zakoupit. Je na vás, zda vám to nevadí, na místě se domluvíte, nebo si sedadlo zakoupíte.

Pokud cestujete s nízkorozpočtovou společností a máte malé děti, velmi doporučuji si připlatit za místa s rozšířeným prostorem pro nohy. Mají více místa na hraní a let je mnohem méně komplikovaný.

 

Pokud letíte s přestupem, budete muset rezervovat místo pro každé letadlo zvlášť. S jinou cenou sedadel počítejte při výběru letu na kratší vzdálenosti a s jinou na ty delší.  Výběr sedadla lze také provézt až po zakoupení letenky, při on-line check-in, neboli elektronickým odbavením před letem.

No, a pokud jste to nezvládli doma on-line, můžete ještě požádat o výběr sedadla při odbavení přímo na letišti, ale počítejte s tím, že ta nejlepší sedadla již budou obsazena.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.