Téma se týká:

Co dělat po přistání letadla

Přistání do cílové destinace
V momentě, kdy letadlo přistane, zůstaňte ještě připoutaní a to až do chvíle, kdy dostanete od pilota pokyn k odepnutí bezpečnostních pásů. Letadlo ještě chvíli roluje, než se úplně zastaví a vzhledem k bezpečnosti zůstaňte až do úplného zastavení sedět. Vystupování tím stejně neurychlíte, budete čekat, než se přistaví schody (autobusy) a letušky otevřou dveře.
Jakmile opustíte letadlo, vydejte se do příletové haly, směrovat vás bude značení cedulemi. V příletové hale vás čeká hraniční a i vízová kontrola (záleží na státu, do kterého letíte). Také si zde vyzvednete zavazadlo, pokud je tohle vaše cílová destinace.

Přistání do přestupní destinace
V případě, že přestupujete na jiný let, budou, ve většině případů, vaše zavazadla automaticky přeložena na let následující a zavazadlo si vyzvednete až v cílové destinaci.
V případě, že jste neobdrželi při prvním odbavení všechny palubní lístky, pak je potřeba zavazadla vyzvednout a nechat je znovu odbavit.
Záleží, kolik času na přestup máte. Pokud se jedná jen o čekání v rozmezí pár hodin, můžete čekat v letištní hale, pokud poletíte dále až následující den, pak můžete opustit letiště a ubytovat se ve městě.