Téma se týká:

Co mám dělat po příchodu na letiště? Podrobně krok za krokem.

1. V první řadě se snažte dorazit na letiště včas – minimálně 2 hodiny před odletem letadla.

2. Vstupte do správného terminálu – na letišti V. Havla slouží terminál 1 pro lety mimo Schengenský prostor (mezikontinentální lety), z terminálu 2 lety do zemí Schengenského prostroru (lety v rámci EU a pár jiných zemí po Evropě), Terminál 3 je pro charterové a soukromé lety.

3. Koukněte na tabuli odletů, kde zjistíte potřebné informace o vašem letu Odlety (Departures) – číslo letu i destinaci a čas odletu najdete na vaší letence nebo na potvrzení rezervace.

4. Pokud jste neprovedli odbavení (Check-in) doma on-line a vezete další zavazadlo s sebou, vydejte se k odbavovací přepážce. Tu, která náleží vašemu letu, najdete uvedenou v poznámce na tabuli odletů – je zde uvedeno číslo, kde probíhá odbavení.

5. Jakmile odbavíte kufr nebo i sebe, jděte na pasovou kontrolu (passport kontrol). Mějte u sebe připravený pas a palubní lístek.

6. Po těchto kontrolách se přesunete do tranzitní části, zde můžete využít místních obchodů a koupit nabízené zboží výhodně. Doporučujeme ponechat si účtenky.

7. Jako poslední etapa vás čeká bezpečnostní kontrola (security kontrol), kde se kontrolují nebezpečné předměty a předměty nevhodné letecké přepravě.

8. Po této kontrole se může vydat k bráně (gate) svého letu, kde budete čekat na nástup do letadla.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.