Téma se týká:

Handicapované osoby – jak postupovat po příchodu na letiště?

Ani lidé s handicapem se nemusí bát, že by na dovolenou neodletěli. K dispozici je na letišti V. Havla i asistenční služba pro lidi s jakýmkoli omezením. Tato služba je poskytována 24 hodin, je bezplatná a je dobré si ji objednat s rezervací letenky, nebo na tel. čísle +420 220 111 220. Pokud letíte z jiné země, informujte svoji leteckou společnost a zajistěte si asistenci.

Pomohou vám s odbavením, s přesuny po letišti, doprovodí na bezpečnostní kontrolu, pomohou s nástupem do letadla i s usazením na místo.
Už na letiště Václava Havla si můžete přijet pohodlně autem, zaparkovat na stání určená pro handicapované. S průkazkou ZTP/P zde parkujete zdarma. Po návratu z dovolené si na dispečinku vyměníte parkovací lístek za výjezdový, abyste neplatili parkovné.

Pohybové pomůcky jako jsou hole, vozík nebo chodítka nesnižují limit příručního zavazadla.

V případě invalidního vozíku je potřeba jej po usazení v letadle, naložit do zavazadlového prostoru. Z vozíku elektrického je nutné odpojit baterie (i gelové) a zabalit je do nepropustného obalu. Také je potřeba mít u sebe certifikát s typem baterie.
Vozíky jsou k dispozici až do usazení v letadle, pak putují do zavazadlového prostoru. K dispozici jsou připraveny okamžitě před výstupem z letadla.
Handicapované osoby jsou odbavovány přednostně a také usazovány přednostně. Při výstupu z letadla odcházejí ale jako poslední.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.