Téma se týká:

Jak postupovat při přestupu?

Při online check-inu či odbavení na letišti většinou obdržíte palubní lístky (letenky) pro celou cestu. Ty nesmíte ztratit, prokazujete se s nimi při přestupu.

Pokud máte celou cestu koupenou v rámci jedné rezervace (většina případů), při přestupu se nemusíte starat o odbavené zavazadlo. Po výstupu z letadla si na informačních tabulích pouze vyhledáte číslo odletové brány (gate) a přesunete se k ní. V rámci jednoho terminálu přestup většinou zvládnete pěšky, mezi terminály vás často zdarma převezou letištní autobusy či vláčky. Pokud by se stalo, že přestup například kvůli zpoždění letu nestihnete, nic se neděje. Aerolinka vám garantuje přestup a postará se o vás. Nejčastěji vám zajistí místa v dalším letu.

Pokud celou cestu nemáte zakoupenou v jedné rezervaci, ale máte například dvě různé letenky od nízkonákladových společností, odbavené zavazadlo si musíte vyzvednout a na přepážce znovu odbavit. Poté již postupujete klasicky – vyhledáte si číslo odletové brány (gate) na informační tabuli a přesunete se k ní. Počítejte s tím, že přestup vám kvůli odbavování zavazadla zabere víc času. Pokud by se stalo, že přestup nestihnete, musíte si na své náklady koupit novou letenku.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.