Téma se týká:

Jak probíhá bezpečnostní kontrola na letišti?

Bezpečnostní kontrola na letišti má zajistit bezpečnost letu všech cestujících. Abyste zabránili zbytečnému vyhození svých oblíbených věcí do koše, pozorně si přečtěte – co vzít do příručního zavazadla nebo Co si s sebou do letadla nebrat.

Jak bezpečnostní kontrola probíhá
1. V oddělení Security Control – Předložíte cestovní doklady ke kontrole a vystojíte si frontu, během které je dobré vyhodit všechny PET lahve s tekutinami, které mají obsah vyšší než 100ml.

2. Do plastového koše na pásu umístíte opasek, všechny kovové a osobní předměty (hodinky, mobil, i řetízky a hlavně bundu, šátek co máte přes sebe atd.) za tento koš dáte své příruční zavazadlo a pokud máte notebook, ten musíte dát zvlášť. Stejně tak jakékoli tekutiny do 100ml musejí být zavřené v zatahovacích lahvičkách v průhledném sáčku (max. 10 lahviček do 100ml obsahu) by měly zvlášť.

3. Projděte bezpečnostním rámem, zatímco vaše věci projedou na pásu přes rentgen. Pokud rám zapípá, pak budete podrobeni ruční kontrole s detektorem kovů nebo fyzické kontrole. Pokud bude na rentgenu vidět nějaká nebezpečná věc, budete donuceni kufr / batoh otevřít a security věc zkontrolují.

4. Na konci pásu si vyzvedněte svoje věci a můžete pokračovat ke gatu.
V případě, že vezete léky, mějte je vždy zabalené v originálních krabičkách a nejlépe s potvrzením lékaře, že je nutně potřebujte. V příručním zavazadle mějte jen dávku potřebnou pro překonání letu, ostatní léky zabalte do registrovaného zavazadla.
V případě dětské výživy, tu mějte u sebe také jen v nezbytném množství. Počítejte s tím, že vás kontrola může vyzvat, abyste výživu ochutnali.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.