Téma se týká:

Vstup na palubu letadla (boarding)

Nástup na palubu letadla začíná v odletové hale. Po odbavení projdete přes bezpečnostní kontrolu až k bráně (gate) svého letu. U ní počkáte až do doby, než se tato brána otevře a vy budete moci předložit letenku (palubní lístek, nebo jejich kódy) a nastoupit přímo do letadla. Informace o otevření nástupu najdete na monitorech v odletové hale.

Ve většině případů bývá nejdříve umožněn vstup osobám, které si zakoupili prioritní odbavení a také cestujícím s malými dětmi, handicapovaným osobám nebo těhotným ženám. Prioritní odbavení můžete získat při rezervaci letenky.

Po celou tuto dobu můžete mít kočárek pro dítě u sebe, odevzdáte ho až u letadla (pokud probíhá nástup z letištní plochy – informaci získáte při odbavení), těsně před nastoupením do letadla.

Po nástupu do letadla vyhledejte číslo sedadla, které jste si objednali spolu s letenkou, zavazadla uložte do prostoru nad hlavou (při startu nebo přistání nesmíte mít žádnou věc u sebe, k těmto věcem se dostanete, až bude letadlo ve vzduchu) a usaďte se.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.