Téma se týká:

Co je to Airbnb a jak přes něj zarezervovat pobyt?

Airbnb.com je samostatnou sortou v nabídce ubytování, jelikož nabízí ubytování v soukromí u lidí, kteří by rádi využili volný pokoj a něco si přivydělali. Najdete zde nejlevnější ubytování, ať už se vydáte kamkoli (ať už po ČR nebo v zahraničí.). Také se lépe seznámíte s místní kulturou. Navíc novinkou je, že zde nemusíte rezervovat jen pobyty, ale také zážitky v dané zemi a tak si dovolenou užít ještě víc.

Jak rezervovat
1. Najeďte na stránku https://www.airbnb.cz/

2. Zadáte místo, kam chcete cestovat – zemi nebo rovnou město. Zadáte datum příjezdu a odjezdu a vyplníte počet hostů. Kliknete na HLEDEJ

3. Zobrazí se vám nabídka jak ubytování, tak i zážitků, které toto město (země nabízí). Pokud hledáte ubytování, klikněte na Domovy (u zážitků klik na Zážitky). Nahoře nad nabídkou je ještě možnost nastavit Cenové rozpětí v jakém chcete hledat, jestli byste rádi celou nemovitost pro sebe nebo stačí pokoj a další.

4. Vlevo se vám zobrazí nabídka ubytování v tomto městě, vpravo pak mapa města, na které jsou druhy ubytování vyznačeny cenami, abyste měli lepší přehled, kde chcete bydlet. Zde záleží, jaký styl výběru upřednostníte – jestli ve vypsané nabídce nebo na mapě. Pokud zvolíte vybírat podle mapy, tak si ji zvětšete (vlevo nahoře na mapě + a -). Na mapě můžete kliknout na cenu, za kterou je ubytování nabízeno a hned se vám zobrazí základní informace o ubytování (jméno, cena a jaký počet hvězdiček byl ubytování udělen. Na fotce této zmenšeniny nabídky najdete (po najetí na fotku) šipku vlevo a vpravo. Na ty, když kliknete, tak si můžete prohlížet další fotky ubytování, aniž byste museli celou nabídku otevírat (to samé platí u fotek z nabídky vlevo).

5. Pokud budete vybírat z nabídky vlevo, tak bohužel hned neuvidíte, kde na mapě je ubytování situováno, v každé nabídce je ale uvedena adresa a malá mapka na konci nabídky.

6. Pokud se vám nějaký pokoj zamlouvá, klikněte na něj a rázem se vám o něm zobrazí veškeré informace – jaké je zde vybavení, uspořádání ložnice, pravidla domu, za jakých pravidel lze rezervaci zrušit, tabulku, v jakém termínu je ubytování ještě volné a kdy obsazené a hodnocení a komentáře lidí, kteří se zde ubytovali (např. co se jim líbilo či nelíbilo). U údajů o hostiteli najdete okénko, kam když kliknete, můžete napsat přímo hostiteli jakýkoli dotaz. Vše zakončuje mapa s vyobrazením, kde se ubytování nachází.

7. Vpravo nahoře od těchto informací najdete tabulku, kde můžete ubytování rezervovat, pokud se vám zamlouvá. Zde vidíte cenu, za jakou je ubytování nabízeno, v jakém termínu (lze měnit kliknutím na data), stále ještě můžete zadat počet hostů a dáte REZERVOVAT.

8. Airbnb.cz má malou nevýhodu, že požaduje přihlášení ke svému účtu. Zpočátku je to nevýhoda, na druhou stranu výhoda, že nemusíte pořád vypisovat svoje údaje. Pro zjednodušení se můžete přihlásit přes facebook, email na google.com nebo se přihlásit čistě na tyto stránky. Malou kompenzací za tuto procedůru vám může být sleva na první ubytování.

9. Na další stránce se vám zobrazí ještě podmínky pobytu, pokud s nimi souhlasíte, zadáte SOUHLASIT A POKRAČOVAT.

10. Dále je potřeba zkontrolovat kolik hostů přijede a v kolik hodin asi tak dorazíte (zatím alespoň orientačně, aby poskytovatel byl doma, upřesníte si to smskou, až budete na cestě). Zobrazit se může také dotaz, co vás přivádí do tohoto města(stačí i 1 věta). Po vyplnění kliknete na POKRAČOVAT.

11. Na další záložce najdete Platbu, kde je potřeba zadat číslo karty, jméno jejího držitele i CVC kód (poslední 3 čísla z druhé strany karty) a její expiraci. Dejte Dokončit

12. Částka se na kartě zarezervuje, a po přijetí k hostiteli bude převedena na jeho účet.

13. Veškeré další informace a potvrzení vám přijdou na email. Po potvrzení ubytovatele s ním můžete již i přes zprávy na Airbnb.com nebo přes sms.

14. Po skončení pobytu napište hodnocení, jak se vám zde bydlelo, pomůžete tak ostatním cestovatelům s výběrem.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.