Téma se týká:

Jak rezervovat hotel na Booking.com

Návod, jak si zarezervovat ubytování přes booking.com:

1. Najeďte na stránku Booking.com

2. Na úvodní stránce zadejte město nebo zemi, kam chcete jet a datum příjezdu i odjezdu. Nezapomeňte nastavit počet dospělých a děti, kteří se cesty zúčastní. Klikněte na HLEDEJ.

3. Na stránce se vám zobrazí aktuální nabídka všech ubytovacích zařízení v dané destinaci. Nahoře nad nabídkou si můžete ubytovací zařízení srovnat díky kliknutí na Nejnižší cena (kdy se srovnají podle nejnižší ceny), Hodnocení a cena (tedy nejlepší hodnocení vs. cena), Nejvyššího hodnocení s nejvíce komentáři a další. Naopak vlevo si můžete dále ubytovací zařízení selektovat podle zaškrtnutí jedné nebo více možností zde uvedených – např. podle rozpočtu, do kterého se chcete vejít, ubytování podle počtu hvězdiček, možnosti stravování a dalších.

4. V okamžiku, kdy vám nějaká z nabídek očaruje, klikněte na ní a dozvíte se více informací, prohlédnout si můžete i více fotek, dozvíte se také, jaké další služby jsou k ubytování poskytovány – např. Wi-Fi, parkování zdarma..

5. V případě, že se vám vaše volba líbí, klikněte na REZERVUJTE HNED, v opačném případě klikněte nahoře na šipku zpět a vybírejte z ostatních nabídek.

6. Po kliknutí na REZERVUJTE HNED, se vám zobrazí tabulka, ve které si vyberete pokoj, o který máte zájem, označíte ho a dáte počet pokojů. Pozor si dejte na informace, co všechno je zahrnuto v ceně a co se doplácí na místě. Po dokončení výběru opět klikněte na REZERVUJTE HNED.

7. Vlevo se zobrazí celková cena, kterou zkontrolujte a vyplňte údaje potřebné k rezervaci (jméno, příjmení, email i údaje dalšího hosta, pokud s vámi někdo cestuje). Doplnit můžete také čas příjezdu. Poté klikněte na DALŠÍ KROK: POSLEDNÍ ÚDAJE.

8. Na poslední stránce je ještě potřeba zadat zemi, telefonní číslo na hlavního hosta, typ a číslo karty a datum ukončení platnosti karty, kód CVC (poslední 3 číslice na zadní straně karty vpravo v bílém proužku). Po zadání těchto údajů dejte DOKONČIT REZERVACI.

9. Do emailu vám dorazí pokyny k platbě zálohy, u některých hotelů je záloha zablokovaná na vaší kartě a celá částka se platí až po příjezdu na hotel. S ubytovacím střediskem je také dobré si dopředu dohodnout konečnou výši ceny za pokoj, aby se vám nestalo, že vám na místě přiúčtují přistýlky atd. Vše je také shrnuté v podmínkách pobytu u každé nabídky. Některé hotely také nabízejí možnost storna bez poplatku při zrušení pár dnů předem.

10. Před cestou si vytiskněte rezervaci hotelu, která vám přišla na email, budete ji po příjezdu na hotel potřebovat.