Téma se týká:

Pobyt v hotelu

Pobyt v hotelu začíná rezervací ubytování, přihlášením se v hotelu na tzv. Check in a končí odhlášením (Check out) a odchodem z hotelu. Po celou dobu platí, že bychom se měli chovat slušně a svým chováním neobtěžovat ostatní.
Check in provedete předložením dokumentů na recepci hotelu – rezervace hotelu a průkazu totožnosti (někdy jsou požadovány oba). Po přihlášení obdržíte klíč od pokoje. I když recepce funguje 24 hodin, neobvyklejší příjezd je po 14 hodině a odjezd z hotelu do 10 hodiny. Vždy jelepší informovat se dopředu, od kolika hodin je možné na hotel přijet a kdy vypadnout (nepřekračujte termíny nastavené hotelem, aby po vás nechtěli úhradu dalšího dne, kvůli pár hodinám).
Před rezervací pokoje si vyberte, jaký tip stavování požadujete. Jestli se budete stravovat formou All Inclusive – kdy veškeré jídlo a pití je v ceně po celý den (obdobnou variantou je Ultra All Inclusive, který má navíc větší výběr z alkoholických nápojů). Nebo vám bude stačit snídaně (Bed and Breakfast), polopenze (half board) nebo se budete stravovat sami.
Je dobré se také informovat o možných doplňkových službách, jaké hotel nabízí a jejich cenách, např. bazén, sauna, kosmetické procedury, masáže atd. Dobré je informovat se také ohledně poplatků za minibar nebo internet.
Při opouštění hotelu vám hotelová služba může zajistit také dopravu zpátky na letiště, je ale potřeba požádat recepci s dostatečným předstihem.