Téma se týká:

Jaké aplikace si stáhnout na dovolenou?

V první řadě bych doporučila, aby váš mobil měl dostatečný objem mobilních dat, které vás bez problému kdykoli a kdekoli připojí k internetu. Jestliže jedete do vzdálenějších destinací, kupte si předplacenou kartu i s daty.

Aplikace, které byste jistě neměli na cestách nikdy postrádat jsou online mapy a překladače. Online mapy vás často vytáhnou z těch nejzapeklitějších uliček a některé fungují na bázi spolupráce všech uživatelů, kteří dávají aktuální info z dané trasy (například aplikace Waze). A jestliže jedete do země, jejíž jazyk naprosto neovládáte, tak si určitě stáhněte překladač. Jsou k dostání jak offline (nemusíte si tedy užíváním spotřebovávat data) tak online.
Další aplikací, která by vám jistě neměla na cestách chybět je jakákoli forma online průvodce. V tištěných průvodcích totiž někdy nemusí být vše, a hlavně v online průvodcích je opět často aktuální info a rady od cestovatelů, kteří místo navštívili před vámi. Můžete si stáhnout například aplikaci Triposo, která shromažďuje tipy na různá místa z různých veřejných zdrojů, jako je například Wikipedie. Výbornou volbou bude také aplikace TripAdvisor, kde máte na jednom místě všechny možné informace, tipy a recenze od cestovatelů.

Aplikace, která se vám může hodit v nejhorší možné chvíli je aplikace Sit or Squat, která pracuje s databází veřejných toalet.

Pokud máte v dané destinaci v plánu užívat hromadnou dopravu, tak se jistě vyplatí mít staženou aplikaci Citymapper, která poradí, jak se nejjednodušeji dostat z místa A na místo B. Dále si můžete stáhnout dnes již globálně rozšířenou aplikaci Uber, cenu jízdy znáte předem.
Kdo si rád zkrátí chvíle při dlouhém letu, tak doporučuji stáhnout aplikaci Pocket, tam si můžete předem nahrát jakékoli webové stránky a potom si je offline v letadle pročítat a listovat jimi. Jestliže má letecká společnost, se kterou cestujete, svoji mobilní aplikaci, tak si ji také stáhněte. Můžete si tam stáhnout svoji palubní letenku a nemusíte se tím pádem obávat, kde si ji vytisknete.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.