Téma se týká:

Reklamace zájezdu – jak postupovat krok za krokem.

Realizace každého zájezdu je náročnou záležitostí, která má několik dílčích služeb a bohužel se někdy stává, že ne každá služba odpovídá realitě. Zákazník by měl vždy před odjezdem mít sepsané černé na bílém veškeré informace k zájezdu (pořadatel, typ stravy, platba zájezdu, podmínky stornování, veškeré služby daného hotelu atd.). Jestliže některá z těchto uvedených věcí nesouhlasí, zákazník může přejít k reklamaci.

Jak byste tedy měli při reklamaci postupovat? V první řadě vždy ihned informujte příslušného delegáta nebo přímo cestovní kancelář, nejlépe když zdokumentujete věc, kterou chcete reklamovat, popřípadě stížnost doplníte o svědectví dalších rekreantů. Jestliže se přímo na místě nedočkáte nápravy, tak máte možnost až 30 dní po návratu ze zájezdu podat žádost o reklamaci. Čím dřív tak učiníte, tím lépe. Ve své stížnosti uveďte, v jakém termínu a v jaké výši své odškodnění požadujete. Řídit se můžete například tzv. Frankfurtskou tabulkou.

Frankfurtská tabulka obsahuje výpis slev, které můžete při své reklamaci zájezdu využít. V Německu se v soudní praxi tato tabulka používá již přes 30 let. I přes to, že v České republice dosud není natolik závazná, některé instituce a soudy se jí řídí. Slouží zejména pak jako vodítko pro mimosoudní vyrovnání CK a klienta.

Jestliže dojde během vašeho pobytu například k problémům na pláži nebo špatnému počasí, tak jsou to problémy způsobené třetí stranou, a v tom případě je není možno reklamovat.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.