Téma se týká:

Jídlo v příručním zavazadle v letadle – co si můžete a nesmíte vzít?

Než si zabalíte jídlo do příručního zavazadla, informujte se, zda-li neplatí nějaké omezení dovozu potravin do země, kam cestujete. Každá letecká společnost má navíc své vnitřní předpisy, které zakazují vézt některé potraviny.

Pokud vámi vybraná letecká společnost dovoluje přepravu vlastního jídla, můžete si ho připravit už doma. Vyhněte se ale věcem aromatickým (některé sýry atd.) a potravinám, které se rychle kazí. Vodu s sebou si můžete zabalit do max. 100ml lahvičky (a těch mít až 10ks), ale věřte, že v tomto případě se vyplatí koupit si vodu v krámcích až za odbavením.

Pokud letecká společnost nedovoluje zabalit si vlastní jídlo, věřte, že vše, co jste si připravili doma, bude při odbavení vyhozeno rovnou do koše. Pak se vyplatí koupit si jídlo až za tímto úsekem. Takto zakoupené jídlo si můžete vzít na palubu letadla, ale schovejte si účtenku, v případě, že by ji chtěl někdo vidět.

Mějte také na vědomí, že na území EU je zakázáno převážet mléko, maso a výrobků živočišného původu ze států, které nejsou členy EU.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.