Téma se týká:

Přeprava sportovního vybavení letadlem. Praktické rady a tipy.

Pokud se rozhodnete přepravovat sportovní vybavení letadlem, pak je to potřeba nahlásit letecké společnosti před odletem. Sportovní vybavení lze přepravovat pouze v podpalubí. Pro odbavení takového zavazadla je potřeba dopředu nahlásit – rezervační kód letenky, jméno cestujícího, ke kterému patří zavazadlo, rozměry zavazadla, váhu i směr a cíl cesty, kam dotyčný chce vybavení dopravit. Každá letecká společnost účtuje jiné poplatky, zjistěte si u té své, na kolik vás taková přeprava vyjde. V průměru se cena za větší zavazadlo pohybuje kolem 1 600,-Kč, ale ceny se mohou lišit. Ušetříte, pokud poplatek za přepravu zaplatíte předem, než až při odletu na letišti. Ušetřit můžete i 500,-Kč.
Pokud přepravujete golfové hole – ty bývají mnohdy přepravovány bez poplatku. Výjimkou je atypický tvar zavazadla.
U lyží a snowboardů je potřeba je zabalit do speciálního obalu. Jedno zavazadlo = 1 pár lyží s vázáním a lyžáky. Poplatky se řídí tarifem letecké společnosti.

U potápěčské výzbroje je nutné vypustit láhev a všechny přepínače a uzávěry nastavit do polohy VYPNUTO. Energetické zdroje i lampy je potřeba vymontovat. Tuto výstroj je možné přepravit jen jako registrované zavazadlo. Vše řádně zabalte.

Také u kola je potřeba vypustit vzduch z kol, sundat pedály, přední kolo a upevnit ho k rámu. Otočte říditka k rámu a vše pevně zabalte, aby se o kolo nikdo nezranil.

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.