Last minute

Ty nejvýhodnější last minute zájezdy hledáme za vás

Nejvýhodnější zájezdy na:

Nejvýhodnější tipy z Nalastminute.cz

Mají krátkou platnost a využít je stihnou jen ti nejrychlejší!

Srovnání nabídek nejvýhodnějších last minute zájezdů

Akční tipy na last minute

Denně pro vás hledáme nejlepší tipy na last minute zájezdy

Články v magazínu

Jak vybrat last minute zájezd?

Uvažovali jste nad otázkou „Kdy koupit zájezd“a rozhodli jste se, že to necháte až na poslední chvíli? V takovém případě vás budou zajímat tzv. Last minute zájezdy. Pro ně je typická zejména nízká cena, ale i menší výběr. Cestovní kanceláře tak totiž vyprodávají ty zájezdy, u kterých se výrazně přiblížil termín odjezdu/odletu a zatím u nich zbývají volná místa.

Dovolená last minute

Abyste byli opravdu spokojení s výběrem last minute zájezdu, je dobré být flexibilní a všemu otevření. Nemít striktně vybranou zemi, ve které chcete svou dovolenou strávit, ale nechat se překvapit, jaké výhodné nabídky se objeví.

Vůbec největší slevy se běžně objeví den až dva před odletem. Pokud máte rádi trochu adrenalinu, nevadí vám, že skoro do poslední chvíle nebudete vědět, kam se vydáte, a bez nadměrného stresu se zvládnete sbalit do pár desítek hodin, jsou tyhle nabídky ty pravé pro vás. Pokud taková „hurá akce“ není nic pro vás, slevy se u zájezdů objevují už 14 dní předem. Budou ale o něco nižší, obvykle kolem 10 až 20 %.

Výběr last minute zájezdu zcela neuspěchejte. Pečlivě si přečtěte popis zájezdu, na mapách si pak vyhledejte vybraný hotel a prohlédněte si jeho okolí. Přečtěte si i recenze a zkušenosti ostatních. Zároveň však myslete na to, že s konečným rozhodnutím nesmíte příliš otálet. U zájezdů většinou zbývá pár posledních volných míst. Když se budete dlouho rozmýšlet, může vám je snadno vyfouknout někdo rychlejší. Co nejdříve proto kontaktujte cestovní kancelář a ověřte si, že je zájezd stále skutečně volný.

Na co pozor při výběru last minute dovolené

Pokud chcete cestovat ve větší skupině, last minute zájezd vhodný pro vás už nemusíte sehnat. Většinou totiž zbývá skutečně posledních pár míst.

Mezi last minute dovolenými najdete ty zájezdy, které si předtím nikdo nekoupil. Důvodem mohla být vysoká cena, také ale například nepříliš dobrá poloha hotelu. Vaše ubytování pak může být hodně vzdáleno od pláže, může kolem něj vést rušná silnice nebo se může nacházet daleko od centra města.

Pokud máte jasně dané požadavky, kam chcete jet a jaké by vaše ubytování mělo být, doporučujeme vám zvolit raději tzv. first minute zájezd. Informace k first minute zájezdům najdete v našem článku „Jak vybrat first minute dovolenou“.

Pokud chcete zjistit konkrétní ceny letenek porovnejte nabídky 3 největších prodejců: