Luxusní dovolená

Tu nejluxusnější dovolenou hledáme za vás

Nejvýhodnější zájezdy na:

Srovnání nabídek nejvýhodnějších luxusních dovolených

Akční tipy na luxusní dovolenou

Denně pro vás hledáme nejlepší tipy na luxusní dovolenou

Články v magazínu

Jak vybrat luxusní dovolenou?

Slavíte líbánky, zasnoubení, výročí nebo jste se prostě jen tak rozhodli, že byste si tento rok rádi užili opravdu luxusní dovolenou? Užijete si bezstarostný výlet, ubytovaní budete v luxusním hotelu a bude o vás špičkově postaráno. Získáte tak jedinečný zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Jak si ale vybrat ten pravý luxusní zájezd právě pro vás?

Destinace vhodné pro luxusní dovolenou

Pokud chcete uniknout z šedi běžných dnů a pořádně si odpočinout, přímo se nabízí volba jednoho z tropických rájů. Většinou totiž platí rovnice exotika = luxus. Chybu neuděláte výběrem Malediv, Mauriciu nebo Seychel. Podobně vás nadchne i Karibik, Bali či Thajsko. Tipy najdete v článku Jak vybrat dovolenou v exotice.

Jak vybrat ten pravý luxusní hotel

Dívejte se, zda se vám líbí design hotelu. Přeci jen v něm budete trávit velkou část vaší luxusní dovolené. Klasický luxusní hotel vám poskytne absolutně nejlepší služby, které si můžete přát. Butikový hotel nabídne intimnější a domáčtější prostředí, designový hotel je pak často vybudován v jedinečném stylu a architektuře. Zárukou kvality jsou hotely ze sítě Four Season, Hilton nebo RIO.

Pozornost věnujte i poloze hotelu. Chcete být přímo na pláži? Máte rádi klid a nevadí vám větší vzdálenost od města, nebo jste raději ve středu města a v centru všeho dění? Je pro vás důležité mít dobrý výhled? Než si zarezervujete hotel nebo celou dovolenou, vždy zkontrolujte polohu ubytování v mapách, abyste poznali okolí hotelu. Možná zjistíte, že je hned vedle klub, vy přitom preferujete božský klid. Bez podívání se do map byste pak na místě mohli prožít zklamání a z vaší vysněné luxusní dovolené by se mohla stát noční můra.

Také vždy kontrolujte, jak daleko je hotel vzdálen od letiště. Samozřejmě nechcete být příliš blízko letiště, ale také nechcete být stovky kilometrů daleko.

Před nákupem se ujistěte, že vaše ubytování má vše, co potřebujete. Může jít o Wi-Fi, bazén, dětský klub nebo třeba kadeřnický salón.

Tip: Luxusní zájezd často může být levnější, pokud ho zakoupíte dopředu. Inspirovat se můžete například v našem článku Jak vybrat first minute zájezd.

Pokud chcete zjistit konkrétní ceny letenek porovnejte nabídky 3 největších prodejců: