Exotická dovolená

Ty nejvýhodnější zájezdy do exotiky hledáme za vás

Nejvýhodnější zájezdy na:

Srovnání nabídek nejvýhodnějších zájezdů do exotiky

Akční tipy na zájezdy za exotikou

Denně pro vás hledáme nejlepší tipy na dovolenou v exotice

Články v magazínu

Jak vybrat dovolenou v exotice?

Sníte o dovolené v exotickém ráji? Přestaňte pouze snít, vydejte se tam! Exotika není tak nedostupná, jak by se mohlo zdát.

Jak ale najít dovolenou, která bude stát opravdu za to? Ne každá exotická dovolená je zárukou těch nejkrásnějších pláží, nejtyrkysovějšícho moře a nejluxusnějšího hotelu. Výběr je přitom důležité nepodcenit, koneckonců chystáte se utratit docela vysokou částku. Zájezd do exotiky si nejsnáze vyberete na internetu, široký přehled všech možností naleznete například zde.  

 

Kam jet na exotickou dovolenou?

Po celém světě existuje řada destinací, které jsou považovány za ideální pro dovolenou v exotice. Přinášíme vám alespoň hrubý seznam těch nejlepších z nich.

  • Karibik: Dovolená v Karibiku je snem mnohých z nás. Aby taky ne, Karibik se pyšní plážemi s bělostným pískem, neskutečně zbarveným mořem i perfektními službami. Mezi nejoblíbenější místa patří Dominikánská republika, Mexiko, Kuba nebo Jamajka. Ať už vyberete jakkoliv, vaše představy o tropickém ráji se naplní.
  • Thajsko: Spoustu toho nabídne i druhý konec světa – Asie, konkrétně Thajsko. Čekají tu na vás kouzelné pláže, dechberoucí příroda i monumentální chrámy. Perfektní dovolenou si užijete například na oblíbeném ostrově Ko Samui nebo Phuket.
  • Maledivy: Tu nejhezčí barvu moře i ty nejbělostnější pláže nabídnou Maledivy. Pokud toužíte po skutečném luxusu, toto místo je jasnou volbou. Maledivy doporučujeme všem milovníkům lenošení, ale užijete si je i pokud slavíte něco významného.
  • Mauricius: Popularita tohoto ostrova v Indickém oceánu stále roste. Není se čemu divit, kolem celého ostrova najdete překrásné pláže, z nichž se tají dech. Připočtěte k tomu špičkové služby a vyžití a máte další skvělou destinaci pro exotickou dovolenou.
  • Spojené arabské emiráty: Bohatství a supermoderní stavby, to jsou SAE. Užívejte si luxus v Perském zálivu, který proložíte nákupy i návštěvou krásných pláží.

Kdy jet na exotickou dovolenou?

Mnozí z nás si exotické destinace možná představují jako místa, kde je perfektní počasí po celý rok. Není tomu ale tak. Například návštěva Karibiku není vhodná v období našeho léta, kdy je tam sezóna hurikánů. Na Seychelách se zase v zimě příliš neopálíte, ale spíše zmoknete. Pokud máte vybraný určitý termín, kdy chcete jet, netrvejte striktně na jedné destinaci. Vždy si zjistěte, jaké počasí kde v danou dobu je. Ať pak nejste zklamaní, že ze zimní dovolené u moře příliš sluníčka nemáte.

Kdy zájezd do exotiky koupit?

U zájezdů do exotiky nedoporučujeme spoléhat na last minute. Ano, někdy se sice skvělý zlevněný zájezd objevit může, nemáte ale jistotu, že tomu tak bude. Když je ve vámi vybrané destinaci top sezóna, šance na objevení úžasného last minute zájezdu ještě klesá. Ideálně tak doporučujeme objednávat zhruba půl roku dopředu, kdy získáte ty nejlepší ceny a ještě máte široký výběr možností. Pokud tedy například chcete strávit zimní dovolenou u moře v exotice, rezervaci doporučujeme provést v létě. Další informace k first minute najdete v našem článku zde.

Pokud chcete zjistit konkrétní ceny letenek porovnejte nabídky 3 největších prodejců: