Dovolená s dětmi nejlevněji

Tu nejvýhodnější dovolenou s dětmi hledáme za vás

Nejvýhodnější zájezdy na:

Srovnání nabídek nejvýhodnějších zájezdů s dětmi

Akční tipy na dovolenou s dětmi

Denně pro vás hledáme nejlepší tipy na levnou dovolenou s dětmi

Články v magazínu

Jak vybrat dovolenou s dětmi?

Vyrážíte na rodinnou dovolenou? Na letní dovolené s dětmi na vás čekají jedinečné zážitky, na které budete ještě dlouho vzpomínat. Pokud však máte malé děti, musíte se při výběru ideálního zájezdu zamýšlet nad věcmi, které by bezdětným párům možná ani nepřišly na mysl. Jak tedy vybrat perfektní rodinnou dovolenou?

Kam jet na dovolenou s dětmi

Zabavit malé děti na cestě do cílové destinace není úplně snadné. Pokud víte, že vaše dítko špatně snáší dlouhé cesty, snažte se vyhnout vzdáleným zemím. Autem se za pár hodin dopravíte do Chorvatska nebo Itálie, letadlem jste během v Bulharsku nebo ve Španělsku.

Co sledovat při výběru dovolené s dětmi

Aby si vaše ratolesti maximálně užili pobyt u moře, je důležité zajistit, aby pláž měla pozvolný vstup do vody. Moře by také mělo být dostatečně klidné a čisté. Vhodnější je písečná pláž – děti si ji nejen víc užijí, protože budou moci celý den stavět úžasné hrady z písku, ale je pro ně i bezpečnější. A nemusíte shánět ani boty do vody, které děti často odmítají nosit.  

Na pláži by také neměl chybět veškerý servis, zejména slunečníky a lehátka. Vaše potomky je třeba chránit před přímým poledním slunkem, proto se s nimi v tuto dobu určitě nezapomeňte schovat do stínu pod slunečníkem. I sebekrásnější písek po nějakém čase začne nudit, proto vám doporučujeme vybrat takovou pláž, u které najdete dostatek atrakcí pro děti.

Co se stravování týče, na pobytech s dětmi je jídlo nejspíš to poslední, co chcete řešit. Naprostá většina rodin si proto nemůže vynachválit stravování formou all inclusive. Zajištěny tak pro vás budou tři hlavní jídla, ale i svačiny a nápoje. Děti určitě uvítají mlsání v podobě výborných zmrzlin. Pokud vás all inclusive dovolená zajímá, další tipy najdete v našem článku „Jak vybrat all inclusive dovolenou“.

Děti milují různé animační programy. A oblíbí si je i rodiče, které díky tomu budou mít prostor pro sebe. Vybírejte tak ubytování, která vám zajistí dětský klub a v nichž vám po většinu dne budou k dispozici animátoři. Velmi kvalitní služby vám nabídnou zejména v Turecku a ve Španělsku.

Při výběru rodinné dovolené je důležité sledovat i okolí hotelu. Je někde poblíž k dispozici aquapark nebo zoo? Děti zbožňují i akvária, delfinária nebo nejrůznější zábavní parky.

Pokud chcete zjistit konkrétní ceny letenek porovnejte nabídky 3 největších prodejců: