Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

Chystáte se letos na dovolenou do Bulharska společně s vašimi dětmi? Nevíte však, kam vyrazit, aby si to právě ti nejmenší co nejvíce užili a odnesli si nezapomenutelný zážitek od moře? Nechte se v našem článku inspirovat letovisky a plážemi, které si vaše děti zamilují na první pohled.

 

Slunečné pobřeží

Bezpochyby nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším letoviskem je Slunečné pobřeží, které je ideálním cílem pro všechny věkové kategorie, včetně rodin s malými dětmi. Dovolená se zde vyplatí nejen po bezpečností stránce, ale i té finanční, a díky velké rozloze letoviska budete mít stále, co dělat. Určitě by vám zde neměl uniknout Action Aquapark, ve kterém se vyblbnou nejen vaše děti, ale i vy. Slunečné pobřeží vám pak nabízí neuvěřitelných osm kilometrů dlouhou písečnou pláž, z níž je přístup do vody velice mírný, tedy ideální pro děti i nezkušené plavce.


Nejoblíbenější hotely letoviska:
  •  Hotel Kotva – 200 metrů od městské pláže, malý aquapark součástí hotelu
  • Rena Alexandria Club – 350 metrů od pláže v klidné oblasti, bazény s tobogánem
  • Dit Evrika Beach Club – vedle městské pláže, tobogány, brouzdaliště, skluzavky

 


Sveti Vlas

Preferujete-li méně známá a navštěvovaná letoviska a rádi byste si užili spíše komornější atmosféru, vydejte se severozápadně od Slunečného pobřeží, kde leží letovisko Sveti Vlas. Místní pláž rozhodně není tak rozlehlá, jako na Slunečném pobřeží, stále tu však budete mít dostatek prostoru si užít pohodový odpočinek. Velkou atrakcí je v tomto letovisku krásná pirátská loď, která kotví v místním přístavu a můžete s ní vyjet na krátkou projížďku na moře. Děti budou jistě z tohoto nevšedního zážitku nadšeny. Nemusíte navíc zůstávat jen v letovisku, hned za ním se nachází krásné zalesněné pohoří, kde si můžete užít poklidnou procházku v přírodě.


Sozopol

Další skvělou volbou pro rodinnou dovolenou ve slunném Bulharsku může být i letovisko Sozopol. Svou oblíbeností může být přirovnáváno například k letovisku Nessebar. Obě tyto letoviska jsou navíc spojena i tím, že jejich historické části města jsou zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Určitě se při pobytu v Sozopolu zastavte i zde. Nudit se však nebudete ani na místních plážích. Pro návštěvníky všeho věku jsou tu připraveny vodní sporty, tobogány i potápěčské kurzy. Stačí si vybrat!

 


Zlaté písky

Chcete-li vsadit na jistotu, vydejte se na Zlaté písky, které jsou ne nadarmo nazývány perlou Černého moře. Užívat si tu s dětmi můžete čtyřkilometrové pláže s pozvolným vstupem do moře nebo můžete zavítat do aquaparku Aquapolis. Ve volné chvíli se určitě vydejte na výlet do přírodní rezervace ležící přímo za letoviskem. Budete odtud mít nádherný výhled na město i moře, zavítat můžete navíc ke klášteru Aladža, v němž ve středověku žili mnichové poustevníci.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.