S dítětem v Praze na jeden den – co podniknout?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Čeká vás společně s dětmi jeden den v Praze? Zjistěte s námi, která místa byste si v našem hlavním městě rozhodně neměli nechat ujít!

Chystáte se na rodinný výlet do stověžaté Prahy, máte však k dispozici jen jeden den a nevíte, co všechno lze během tohoto času s dětmi stihnout? Čtěte dál a dozvíte se, co si během jednodenního výletu v hlavním městě Česka nesmíte nechat ujít!

Po stopách historie

Praha je místem, kde se opravdu ve velké míře psala česká historie, co takhle tedy děti naučit základním informacím o minulosti jejich státu a ukázat jim místa, která jsou s ní pevně spjata? Své putování můžete začít například na Karlově náměstí, jehož dominantou je svatý Václav na koni. Děti však budou v každém případě nadšeny z náměstí Staroměstského, jenž láká návštěvníky pohyblivým orlojem. Orloj v akci by měl vidět každý správný Čech, určitě si tedy vyčleňte chvilku času a počkejte si na odbytí celé hodiny (v časech mezi 9:00-23:00), z pohyblivých postaviček apoštolů budou děti rozhodně uneseny. 

Z náměstí se můžete vydat po Karlově mostě směrem na Malou stranu. Naskytne se vám nádherný výhled na Pražský hrad a zejména do stran se rozléhající Vltava. K samotnému Hradu už to pak máte kousek. Projděte se po Hradčanském náměstí, určitě si ale nenechte ujít návštěvu katedrály sv. Víta.

 

 

Chcete-li mít pak Prahu jako na dlani, vydejte se na Petřín. K vrcholku vede změť cestiček, můžete se však nechat i vyvést lanovkou. Pro děti bude jistojistě skvělým zážitkem zrcadlové bludiště, které leží hned vedle Petřínské rozhledny.


Za zvířátky či do muzea?

Praha však není jen o chození po památkách! Svým návštěvníkům, především pak těm nejmenším, nabízí široké spektrum aktivit a zábavy, z nichž si to své najde každý.

Velkým lákadlem hlavního města je Aquapalace Praha, na jehož návštěvu budete vskutku velkou část dne potřebovat, jedná se totiž o největší aquapark ve střední Evropě. Čeká tu na vás nepřeberné množství vodních atrakcí i moderního wellness. Jsou-li vaše děti naopak milovníky přírody a zvířat, vydejte se na společnou návštěvu do pražské zoo. Čeká tu na vás více než sto zajímavých expozic a desítka pavilonů, dokonce pak lanová dráha, nesmí chybět ani vláček.

 

Jsou-li vaše děti fanoušky života, který panoval na Zemi před mnoha miliony let, vydejte se pak na střechu nákupního centra Harfa poblíž O2 Arény. Čekají tu na vás plastiky ohromných dinosaurů, děti se dozví mnoho informací o vývoji života na planetě Zemi a budou-li chtít, mohou si zahrát na paleontology.

Velice zajímavou návštěvou pak může být i návštěva muzea smyslů, které naleznete na ulici Jindřišská na Praze 1. Přesvědčíte se, že ne vše je tak, jak se na první pohled zdá a vám i vašem dětem se z některých věcí rozhodně zatočí hlava. V centru Prahy pak můžete navštívit i muzeum lega, které je svou rozlohou největší v Evropě a vystavené expozice jsou složeny z více než 1 300 000 kostiček lega.

Patříte-li však mezi pravé cestovatele, určitě by vám neměla uniknout ani exkurze na pražském letišti. Dostat se tak můžete do normálně nedostupných prostorů a zjistíte zblízka, jak to na takovém letišti chodí. Tuto exkurzi si musíte však zajistit předem přes online formulář.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.