Akční letenky

Ty nejvýhodnější akční letenky hledáme za vás

Nejvýhodnější zájezdy na:

Kde zakoupit nejlevnější letenky?

Akční tipy na nejlevnější letenky

Denně pro vás hledáme nejlepší tipy na nejlevnější letenky

Jak vybrat nejlevnější letenky?

Asi všichni už jsme zažili únavné a zdánlivě nekonečné vyhledávání, když jsme se snažili rezervovat co nejlevnější lety do určité destinace. Jak najít nejlevnější letenky? Zde je několik klíčových tipů, které vám ušetří čas, frustraci a především peníze při rezervaci vašeho příštího letu.

Jak vybrat nejlevnější letenky?

Zatímco některé teorie udávají, že nejlepší čas pro rezervaci levných letenek je v úterý a o víkendu, realitou je, že žádné takové zaručené pravidlo neexistuje. Rychlý vizuální přehled o cenách za celý měsíc získáte na stránce Skyscanner. Zadáte místo příletu i odletu, místo konkrétního data ale vyberete „nejlevnější měsíc“.

Zaměřte se na nízkonákladové lety. Samozřejmě musíte počítat s takovými omezeními jako je méně místa na nohy nebo nulové občerstvení, to je však vykoupeno opravdu nízkými cenami letenek. Nízkonákladové společnosti navíc často nabízejí akční letenky.

Ty nejlevnější letenky po Evropě najdete zhruba 3 až 1 měsíc před vaším plánovaným odletem. Pokud chcete letět mimo Evropu, vybírejte už půl roku předem.

Na co dát pozor při vybírání těch nejlevnějších letenek

Připadá vám, že se cena letu po vašem opětovném hledání změnila? Je pravděpodobné, že se vám to pouze nezdá. Na základě cookies ve vašem prohlížeči se ceny letů skutečně zvyšují, když je určitá trasa vyhledávána opakovaně. Dané stránky vás tak tlačí k tomu, abyste si let objednali co nejdříve, než se ceny ještě zvýší. Proto vždy levné letenky vyhledávejte v anonymním režimu prohlížení.

Pokud vybíráte nízkonákladové lety, podívejte se, kde se nachází letiště. Některé levné letecké společnosti totiž létají na letiště mimo město.

Mnoho cestovatelů si myslí, že nejlevnější letenky vybere těsně před odletem. Někdy se skutečně může stát, že aerolinka zjistí, že má poloprázdné letadlo a letenky na poslední chvíli zlevní. Většinou tomu tak ale není. Naopak, dlouhodobé sledování ukazuje, že den před odletem jsou letenky vůbec nejdražší. Proto pokud možno nakupujte s předstihem.

Pokud chcete zjistit konkrétní ceny letenek porovnejte nabídky 3 největších prodejců: