Jak přežít dlouhý let s dětmi?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Čeká vás s rodinou dlouhý let do zámoří a nevíte, jak během letu zabavit vaše ratolesti? Přinášíme vám pár tipů, díky kterým uteče let jako mrknutím oka.

Chystáte se na rodinnou dovolenou, ale tentokrát jste místo Šumavy, rakouských Alp či slunění na plážích v severní Itálii naplánovali cestu za oceán? Asi největším oříškem celé této cesty bude samotná délka letu, která může bez problému činit i více jak dvanáct hodin, v mnoha případech i více. Jak tedy vaše děti na tuto dlouhou trasu připravit, a na co určitě nezapomenout?

Připravte se předem

Plánování dovolené do dalekých krajin většinou zabere nějaký ten týden či měsíc, hlavně pak v případě, že cestujete s malými dětmi. Využijte proto tento čas a připravte vaše ratolesti na dlouhý let s předstihem.
V případě, že máte děti maličké, s přípravou toho pravděpodobně moc nezmůžete. Jestliže jsou však vaše dítka více odrostlá, můžete jim do jejich každodenního programu zakomponovat aktivity, které jim přiblíží atmosféru dlouhého zaoceánského letu. Můžete jim například delší dobu předčítat pohádky, jsou-li ještě starší, mohou si číst samy. Společně pak můžete trávit čas i hraním her a spojit tak příjemné s užitečným. Od běžného režimu malých dětí, které si hrají dennodenně, to velký rozdíl nebude. Je však potřeba je naučit vydržet déle na jednom místě a při dané aktivitě.

Ať žijí hrací koutky

Každý správný cestovatel ví, že se vyplatí být na letišti s dostatečným časovým předstihem, zejména pak cestujete-li s dětmi. Máte-li však v rezervě opravdu větší množství času, můžete jej využít k lehkému znavení svých ratolestí. Velká většina letišť má totiž ve svém zázemí nejrůznější hrací koutky a prolézačky, které dětem jednak zkrátí čekání na let a zároveň je alespoň lehce unaví. Což může následně zapříčinit to, že jakmile se odlepíte od zemského povrchu, dítko zavře oči a alespoň nějakou chvíli bude spát, o to déle jestliže letíte v noci, kdy v běžném životě již spí. Ušetříte tak aspoň malou část letu, kdy si odpočnou nejen děti, ale i vy.

O zábavu musí být postaráno

Děti se probraly, stále však máte před sebou několik dlouhých hodin letu? Využijte dříve načerpaných zkušeností z domácích příprav. Jak již bylo řečeno, skvělou volbou může být četba. Nezáleží, zda budete dětem předčítat vy nebo jestli se četbou zabaví samy, ve všech případech se jedná o skvělého „zabijáka“ času. Další možností jsou omalovánky či jiná tvůrčí činnost, která jim dá alespoň na chvíli zabrat. Máte například starší dcerku, která má ráda pletení tzv. náramků přátelství? Zabalte jí do batůžku pár barevných bavlnek a hned je o zábavu postaráno. Ideální volbou jsou pak určitě i omalovánky. Co takhle dát dětem za úkol, aby namalovaly to, jak si představují cílovou destinaci?

Největší pojistkou na všech cestách je však zábava ukrývající se v chytrých zařízeních. Všemožné hry, videa, pohádky, soutěže – do mobilních telefonů či tabletů můžete v dnešní době stáhnout úplně cokoli. Jestliže byste neradi přihlíželi, jak vaše děti hrají dlouhé hodiny nesmyslné hry, zkuste jim do telefonu stáhnout aplikace, které je určitým způsobem vzdělají či zapojí jejich mozek. Nabídka je v dnešním světě opravdu pestrá a dáte-li si tu práci s hledáním, určitě budete mile překvapeni, co vše můžete na internetu najít.

Některé letecké společnosti nabízejí možnost využití zabudovaných mini televizí v sedadle, kde najdete širokou nabídku seriálů i filmů a určitě tam najdete i něco, co by mohlo zaujmout vaše nejmenší.

Fantazírujte

Zkraťte si čas povídáním a vyzvídáním. Pobavte se společně, na co se děti na dovolené nejvíc těší, jak si myslí, že to na daném místě bude vypadat nebo co by v cílové destinaci nejraději podnikli. Z jejich slov se může nakonec vyklubat zajímavá myšlenka, která vaši dovolenou ještě více obohatí. Dětská fantazie totiž nemá mezí a nikdy nevíte, co vše vám přinese.

Přejeme šťastnou cestu a mnoho zážitků!

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.