Nejlepší místa pro svatbu v exotice

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Máte se svojí drahou polovičkou v plánu do toho praštit, ale tradiční české svatby nejsou váš šálek kávy? Pak si naplánujte svůj den D v některé z mnoha exotických destinací, které zapříčiní, že váš svatební den bude vskutku nezapomenutelný. My vám přinášíme ty nejkouzelnější a nejoblíbenější z nich. Která očaruje vás?

 

Yucatán, Mexiko

Nevadí-li vám strávit dlouhé hodiny v letadle, pak se vydejte do Mexika, konkrétně na velmi populární poloostrov Yucatán. Jeho krása sahá mnohem dál, než za hranice země a opravdu se není čemu divit. Nejen nespočet dechberoucích památek z doby Mayské civilizace, ale zejména nekonečné bělostné pláže jsou důvodem, proč si mnoho snoubenců vybírá právě tuto oblast jako svůj svatební cíl. Říct si ‚ano‘ pod vysokými palmami, s bosými nohami zabořenými v horkém písku a průzračné tyrkysové vlny pomalu přicházející z moře. No nezní to jako sen? Díky bohaté místní kultuře může vaše svatba získat naprosto ohromující přesah, proto neváhejte a zkuste do svého svatebního dne zahrnout některé prvky místních zvyků. Rozhodně budete mít o čem vyprávět.

 

Zarezervovat zájezd na Yucatán

 


Dominikánská republika

Z Mexika se přesuneme jen o kousek dál do Karibského moře, do nedaleké Dominikánské republiky. Ta je domovem výtečných rumů, doutníků, výběrové kávy a zejména tance merengue. Jestliže byste chtěli prožít dominikánskou svatbu se vším všudy, poproste místní, ať vás naučí některé z kroků, a jako první novomanželský tanec zkuste ten, který na ostrově tančí s nadšením úplně každý. Pakliže si přejete, aby obřad proběhl přímo na pláži, máte obrovské štěstí. Pláže Dominikánské republiky se totiž řadí mezi vůbec nejkrásnější na celém světě. Stačí si jen vybrat. Co například dlouhá a klidná Playa Rincón či živější pláž u města Sosúe?

 

Zarezervovat zájezd do Dominikánské republiky

 


Bali

Láká-li vás spíše asijský kontinent, pak byste měli pouvažovat nad svatbou na Bali, nacházející se v Indonésii. Tento ostrov je totiž pro svatbu jako stvořený. Kombinují se tu jak dlouhé písečné pláže, tak husté lesy i okouzlující podmořský svět. Takže poté, co si řeknete ‚ano‘ stačí jen sbalit potřebné věci a vyrazit na okružní cestu po celém ostrově. Určitě nebudete litovat. Vydejte se objevovat například místní sopky Gunung Agung či Gunung Batur, nebo objevte krásu místních chrámů jako jsou Uluwatu Temple, Ulun Danu Beratan či Pura Luhur Lempuyang. Až budete mít dostatečně nachozeno, vyrazte na sever ostrova do městečka Lovina, které je vyhlášené pozorováním delfínů. Nasedněte tedy na malou loďku a užijte si první společné chvíle coby manželský pár právě poklidným pozorováním těchto okouzlujících savců.

 

Zarezervovat zájezd na Bali

 


Srí Lanka

Chcete-li utéct od stresu každodenního života a svou svatbu si užít v opravdovém ráji a klidu, pak neváhejte ani minutu a slibte si lásku na celý život na Srí Lance. Místní atmosféra vás vtáhne hned po výstupu z letadla a vy nebudete chtít zpět. Užijte si váš svatební den na pláži nebo se vydejte k čajovým plantážím a okuste čajový rituál s těmi nejlepšími čaji, které jsou tu k dostání. Poté, co naberete nové síly po svatební noci, vyrazte do některého z národních parků, jako je například Yala. Budete-li mít štěstí, spatříte tu ve volné přírodě slony, leopardy a pestrobarevné ptáky všech tvarů i velikostí. Jestliže by vám suchozemští tvorové nestačili, vyjeďte z městečka Galle či Mirrisa na pozorování velryb. Srí Lanka toho však nabízí mnohem víc, hledáte-li tedy místo, které vás uspokojí ve všech ohledech, vezměte se právě zde.

 

Zarezervovat zájezd na Srí Lanku

 


Mauricius

Vře-li ve vašich žilách horká krev a zároveň se chcete cítit jako v pohádce, svoji svatbu naplánujte na Mauriciu. Již během příletu na tento sopečný ostrov, ležící východně od Madagaskaru, budete ze vší té krásy lapat po dechu. Písečné pláže i skalnaté hory, husté pralesy i živoucí vodopády. To vše a mnohem víc můžete na Mauriciu během své svatební cesty objevit. Za návštěvu určitě stojí krokodýlí zoo, přírodní rezervace Domaine les Pailles připomínající někdejší koloniální život či hlavní město Port Louis s jedinečnou atmosférou. Patříte-li mezi vyznavače adrenalinových sportů, nenechte si ujít paragliding. Z ptačí perspektivy získáte naprosto jedinečný pohled na celý ostrov a široké okolí a budete si přát ať vaše chvíle v tomto exotickém ráji nikdy nekončí.

 

Zarezervovat zájezd na Mauricius

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Luxusní dovolená

Nejlepší ski resorty

Dovolená na horách není jen o skvělé lyžovačce, ale také o tom, kde složíte hlavu! Podívejte se s námi na ty nejkrásnější ski resorty, které máte na dosah!

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.