Nejlepší ski resorty

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Zima v plném proudu a vy byste kromě dovádění na sjezdovkách rádi zažili i luxus v hotelovém zázemí? Evropa je plná krásných lyžařských středisek, a ještě plnější okouzlujících ski resortů, odkud se vám bude po dovolené jen těžko odcházet. Přinášíme vám výběr, těch nej!

Hotel Aurelio Lech, Rakousko

Naše putování zahájíme v rakouském městečku Lech, ležící nedaleko hranic s Německem, u lyžařského střediska Arlberg. Zde na vás čeká pětihvězdičkový hotel Aurelio Lech, který své návštěvníky přivítá luxusním, však velice moderním zázemím, a to v krásném prostředí vysokých hor. Každý z hotelových pokojů má vlastní balkon s výhledem do krásného údolí, nemusíte se tedy obávat, že byste přišli o dechberoucí výhledy i během chvil na pokoji. Postaráno o vás bude v každém ohledu, v pokojských barech naleznete výtečné čokoládky v případě, že na vás přijde mlsná. Samozřejmostí jsou i hydratační krémy, které se po dlouhém dni na svahu budou jistě hodit. Budete-li si chtít navíc užít trochu toho odpočinku a uvolnit namožené svaly, hotel nabízí nádherné wellness, kde na mrazivé vrcholky hor lehce zapomenete.

Zarezervovat ubytování v hotelu Aurelio Lech
Překrásné interiéry hotelu Aurelio Lech (zdroj: Booking,com)

Schlosshotel Fiss, Rakousko

Chystáte se na lyžovačku do západního Tyrolska? Pak byste v žádném případě neměli minout městečko Fiss, kde naleznete překrásný ski resort Schlosshotel, který můžeme s čistým svědomím považovat za jeden z nejkrásnějších ski resortů v celé Evropě. Leží přímo na svahu, a co víc, z hotelového ski shopu vede výtah, který vás doveze přímo ke sjezdovce! Zázemí hotelu vás ohromí moderním a minimalistickým designem v krásném horském stylu. Hotel je navíc ideální volbou chystáte-li se na dovolenou s dětmi! Kromě velmi vytříbeného wellness, které si užijí zejména rodiče, je tu pro děti připravena zábavní zóna s tobogánem a pro ty vůbec nejmenší členy rodiny je tu k dispozici mělký bazének se spoustou hraček. Na své si zde přijdou samozřejmě i gastro nadšenci. Místní kuchyně je opravdu výborná a můžeme vám slíbit, že se budete se slinami na krajíčku těšit na každý chod! Získáte si tedy tento malý horský hotelový ráj i vaše srdce?

Zarezervovat ubytování v hotelu Schlosshotel Fiss
Schlosshotel Fiss si zamilujete na první pohled (zdroj: Booking.com)

Four Seasons Hotel Megève, Francie

Když přijde řeč na hotely Four Seasons, již předem víme, že se bude jednat o prvotřídní služby v obklopení luxusu. Ani v tomto případě tomu není jinak. Vyrazte tedy do francouzských Alp do lyžařského střediska Mont d’Arbois, konkrétně do městečka Megève, a oddejte se zaslouženému odpočinku v obklopení horských vrcholků. Hotel Four Seasons vám nabízí nejen překrásné pokoje s luxusním vybavením, ale také výtečnou kuchyni a zejména pak rozsáhlé wellness centrum, kde si kromě pár temp v bazénu užijete i uvolňující masáž. Pro děti je tu připravený herní koutek, pro ty odrostlejší jedince i krásná herna se stolním fotbálkem a interaktivními hrami. Doporučujeme sem zavítat však v období od prosince do března, hotel leží v menší nadmořské výšce, a tak tu nejsou na okrajích sezony vždy příznivé podmínky. Ať sem však přijedete v zimě či v létě, určitě nebudete litovat!

Zarezervovat ubytování v hotelu Four Seasons Hotel Megeve
Hotelové wellness je zkrátka překrásné! (zdroj: Booking.com)

The Chedi, Švýcarsko

Přesuneme se do další alpské země, a to do okouzlujícího Švýcarska! Konkrétně zavítáme do městečka Andermatt, které je vzdálené přibližně dvě hodiny cesty od Curychu. Zde, v nadmořské výšce 1447 metrů nad mořem, naleznete překrásný hotel The Chedi. Ohromí vás víc než vkusnou kombinací tmavého dřeva a přírodního kamene a věřte, že i po dlouhém dni na sjezdovkách budete mít po příjezdu na hotel stále co dělat a objevovat. K dispozici tu máte nejen wellness s vířivkami, velkými bazény a saunami, ale také fitness zónu v případě, že byste si ještě rádi dali do těla. V opačném případě se nechte hýčkat od místních šéfkuchařů, kteří vám zajistí naprosté gastronomické nebe. Doufáme, že si zamilujete hotel The Chedi stejně jako my!

Zarezervovat ubytování v hotelu The Chedi
Hotel The Chedi je zkrátka takový malý ráj na zemi. (zdroj: Booking.com)

Tschuggen Grand Hotel, Švýcarsko

Na východě Švýcarska, nedaleko hranic s Lichtenštejnskem, narazíte na malou vesničku s názvem Arosa. Ta ukrývá velice stylový pětihvězdičkový hotel Tschuggen Grand Hotel, který si zamiluje každý milovník luxusu. Čeká tu na vás spojení tradičního horského stylu s modernou i malým nádechem orientu, a ačkoliv to může znít lehce překombinovaně, věřte, že vám hotel padne do noty! Kromě dechberoucích pokojů tu však na vás čeká i skvěle vybavené wellness centrum s horkým bazénem, jehož teplota má okolo 36°C. Z jeho venkovní části se vám navíc naskytne ohromující výhled na okolní horské vrcholky.

Zarezervovat ubytování v hotelu Tschuggen Grand Hotel
Dopřejte si odpočinek s výhledem na hory! (zdroj: Booking.com)

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Luxusní dovolená

Nejlepší ski resorty

Dovolená na horách není jen o skvělé lyžovačce, ale také o tom, kde složíte hlavu! Podívejte se s námi na ty nejkrásnější ski resorty, které máte na dosah!

Michaela Kousalová

Michaela Kousalová