Oslava Silvestra v Dubaji – na kolik vás vyjde a jak ji zařídit?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Uvažovali jste-li nad strávením posledních dnů roku v luxusní Dubaji, rozhodně se připravte na to, že si budete muset šáhnout hlouběji do kapsy. I přes vysoké náklady si však odnesete nezapomenutelný zážitek z luxusního jídla, nejhonosnějšího ohňostroje na celém světě a příjemných letních teplot.


Luxus něco stojí

Jak již bylo řečeno, silvestrovská oslava v Dubaji vás určitě nepřijde na malé peníze. Ne náhodou se Dubaj umístila na první příčce v seznamu nejnákladnějších destinací pro oslavu Nového roku. Předběhla i města jako New York, Londýn či Paříž. Jestliže si tedy chcete užít poslední den roku alespoň trochu na úrovni, budete si muset nějaké ty penízky odkládat bokem s výrazným předstihem.

S největší pravděpodobností si navíc celý pobyt budete muset zařídit na vlastní pěst. Nabídky cestovních agentur sice nabízí zájezdy v době okolo Silvestra, v naprosté většině případů však zájezdy končí buď 30. prosince či naopak začínají až 2. ledna, a možnost strávit Nový rok v Dubaji vám tedy nenabízí. Zajistit si pohodovou dovolenou v tomto luxusním městě tedy s největší pravděpodobností zůstane právě na vás.

 


Nákup letenek nenechávejte na poslední chvíli

Víte-li se značným předstihem, že přelom roku strávíte v Dubaji, s vyhledáváním letenek začněte zavčasu. Mohlo by se pak stát, že prošvihnete akční nabídku a zbydou na vás jedny z nejdražších letenek. Letět můžete pohodlně i z Prahy, nejlevnější letenky nakoupíte u společnosti Smartwings, narazíte-li na dobrou akci, cena může klesnout i na 4400 Kč. Letenky do Dubaje z Prahy lze dále zakoupit i například u společnosti UIA, Turkish Airlines, ČSA či Emirates, ceny však budou vždy o něco vyšší. Po letenkách se tedy začněte dívat určitě už během letních prázdnin. Nikdy nevíte, zdali nenarazíte na skvělou nabídku, která vám finální náklady na silvestrovskou oslavu v Dubaji značně sníží.


Nabídka ubytování je široká jak na počet hotelů, tak na cenovou škálu

V případě ubytování vám samotný proces výběru zabere značné množství času. Nejenže je nabídka ubytování opravdu široká, stejně tak široký je i celkový rozptyl cen, které jsou za pár nocí v Dubaji účtovány. Stejně jako u všech jiných destinací je tedy třeba počítat s tím, že ceny během Silvestra budou značně vyšší než v jiných ročních obdobích. Proto platí stejné pravidlo jako u letenek – čím dřív, tím líp. Čím více se totiž bude termín nového roku blížit, tím více porostou ceny ubytování. Nejlepší je tedy po nákupu letenek hned usednout k rezervaci ubytování a zabookovat si své místo. Nejdražší hotely budou pochopitelně i v těch nejlepších lokalitách, klidně tedy narazíte i na ceny mezi 40-80 tisíci korun za tři noci pro dvě osoby. Stejné časové rozmezí se může pohybovat i mezi 15-25 tisíc, tyto ubytování však mohou být od hlavního centra dění vzdálená až desítky kilometrů.

 

 

Nejvyhlášenější podniky

Chcete-li si dopřát pravého luxusu, který Dubaj během Silvestra nabízí, neměli byste minout některé z vyhlášených podniků a hotelů. Počítejte však s tím, že za požadovanou cenu byste si byli schopni pořídit i skromnější dovolenou. Mezi vůbec nejlepší podniky patří například restaurace Five Guys, která nabízí zejména hamburgery s hranolky. Ale pozor, za tento běžně poměrně levný pokrm tu zaplatíte klidně osm a půl tisíce korun za osobu, což je vskutku enormní částka. Jestliže byste se chtěli opravdu plácnou přes kapsu, vydejte se přímo do místa dění tradičního novoročního ohňostroje, který má místo v nejvyšší budově světa Burj Khalifa. Zde se můžete usadit ve špičkové restauraci At.mosphere a užít si novoročního all inclusive občerstvení s výtečným šampaňským. V přepočtu vás to však vyjde na přibližně 20 000,- za osobu. Luxusní hostina vás čeká i v sedmihvězdičkovém hotelu Burj Al Arab. Tradiční novoroční menu, které si můžete vychutnat i v altánku na pláži, vás tu však vyjde na přibližně 32 000 Kč na osobu.

 

V závěru tedy můžeme říct, že nejlevnější položkou na celém seznamu ‚Silvestr v Dubaji‘ budou jednoznačně letenky s cestovním pojištěním. Do rozpočtu vám totiž nejvíce zasáhne určitě ubytování, popřípadě strava. V tom případě však velmi záleží na tom, v jakém duchu se celé slavnosti pojmete. Celkově však spíše počítejte s tím, že za přibližně tři noci v novoroční Dubaji zaplatíte na hlavu nejméně 15 – 20 tisíc korun.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Luxusní dovolená

Nejlepší ski resorty

Dovolená na horách není jen o skvělé lyžovačce, ale také o tom, kde složíte hlavu! Podívejte se s námi na ty nejkrásnější ski resorty, které máte na dosah!

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.