Oslava Silvestra v Dubaji – na kolik vás vyjde a jak ji zařídit?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Uvažovali jste-li nad strávením posledních dnů roku v luxusní Dubaji, rozhodně se připravte na to, že si budete muset šáhnout hlouběji do kapsy. I přes vysoké náklady si však odnesete nezapomenutelný zážitek z luxusního jídla, nejhonosnějšího ohňostroje na celém světě a příjemných letních teplot.


Luxus něco stojí

Jak již bylo řečeno, silvestrovská oslava v Dubaji vás určitě nepřijde na malé peníze. Ne náhodou se Dubaj umístila na první příčce v seznamu nejnákladnějších destinací pro oslavu Nového roku. Předběhla i města jako New York, Londýn či Paříž. Jestliže si tedy chcete užít poslední den roku alespoň trochu na úrovni, budete si muset nějaké ty penízky odkládat bokem s výrazným předstihem.

S největší pravděpodobností si navíc celý pobyt budete muset zařídit na vlastní pěst. Nabídky cestovních agentur sice nabízí zájezdy v době okolo Silvestra, v naprosté většině případů však zájezdy končí buď 30. prosince či naopak začínají až 2. ledna, a možnost strávit Nový rok v Dubaji vám tedy nenabízí. Zajistit si pohodovou dovolenou v tomto luxusním městě tedy s největší pravděpodobností zůstane právě na vás.

 


Nákup letenek nenechávejte na poslední chvíli

Víte-li se značným předstihem, že přelom roku strávíte v Dubaji, s vyhledáváním letenek začněte zavčasu. Mohlo by se pak stát, že prošvihnete akční nabídku a zbydou na vás jedny z nejdražších letenek. Letět můžete pohodlně i z Prahy, nejlevnější letenky nakoupíte u společnosti Smartwings, narazíte-li na dobrou akci, cena může klesnout i na 4400 Kč. Letenky do Dubaje z Prahy lze dále zakoupit i například u společnosti UIA, Turkish Airlines, ČSA či Emirates, ceny však budou vždy o něco vyšší. Po letenkách se tedy začněte dívat určitě už během letních prázdnin. Nikdy nevíte, zdali nenarazíte na skvělou nabídku, která vám finální náklady na silvestrovskou oslavu v Dubaji značně sníží.


Nabídka ubytování je široká jak na počet hotelů, tak na cenovou škálu

V případě ubytování vám samotný proces výběru zabere značné množství času. Nejenže je nabídka ubytování opravdu široká, stejně tak široký je i celkový rozptyl cen, které jsou za pár nocí v Dubaji účtovány. Stejně jako u všech jiných destinací je tedy třeba počítat s tím, že ceny během Silvestra budou značně vyšší než v jiných ročních obdobích. Proto platí stejné pravidlo jako u letenek – čím dřív, tím líp. Čím více se totiž bude termín nového roku blížit, tím více porostou ceny ubytování. Nejlepší je tedy po nákupu letenek hned usednout k rezervaci ubytování a zabookovat si své místo. Nejdražší hotely budou pochopitelně i v těch nejlepších lokalitách, klidně tedy narazíte i na ceny mezi 40-80 tisíci korun za tři noci pro dvě osoby. Stejné časové rozmezí se může pohybovat i mezi 15-25 tisíc, tyto ubytování však mohou být od hlavního centra dění vzdálená až desítky kilometrů.

 

 

Nejvyhlášenější podniky

Chcete-li si dopřát pravého luxusu, který Dubaj během Silvestra nabízí, neměli byste minout některé z vyhlášených podniků a hotelů. Počítejte však s tím, že za požadovanou cenu byste si byli schopni pořídit i skromnější dovolenou. Mezi vůbec nejlepší podniky patří například restaurace Five Guys, která nabízí zejména hamburgery s hranolky. Ale pozor, za tento běžně poměrně levný pokrm tu zaplatíte klidně osm a půl tisíce korun za osobu, což je vskutku enormní částka. Jestliže byste se chtěli opravdu plácnou přes kapsu, vydejte se přímo do místa dění tradičního novoročního ohňostroje, který má místo v nejvyšší budově světa Burj Khalifa. Zde se můžete usadit ve špičkové restauraci At.mosphere a užít si novoročního all inclusive občerstvení s výtečným šampaňským. V přepočtu vás to však vyjde na přibližně 20 000,- za osobu. Luxusní hostina vás čeká i v sedmihvězdičkovém hotelu Burj Al Arab. Tradiční novoroční menu, které si můžete vychutnat i v altánku na pláži, vás tu však vyjde na přibližně 32 000 Kč na osobu.

 

V závěru tedy můžeme říct, že nejlevnější položkou na celém seznamu ‚Silvestr v Dubaji‘ budou jednoznačně letenky s cestovním pojištěním. Do rozpočtu vám totiž nejvíce zasáhne určitě ubytování, popřípadě strava. V tom případě však velmi záleží na tom, v jakém duchu se celé slavnosti pojmete. Celkově však spíše počítejte s tím, že za přibližně tři noci v novoroční Dubaji zaplatíte na hlavu nejméně 15 – 20 tisíc korun.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Luxusní dovolená

Nejlepší ski resorty

Dovolená na horách není jen o skvělé lyžovačce, ale také o tom, kde složíte hlavu! Podívejte se s námi na ty nejkrásnější ski resorty, které máte na dosah!

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.