Chorvatsko s dětmi: Nejlepší pláže pro vaše ratolesti

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Čeká vás a vaše děti dovolená v Chorvatsku? Objevte s námi ty nejkrásnější pláže, které budou pro vaše ratoleti tou správnou volbou!

Rádi byste na dovolenou do Chorvatska, ale nevíte, které místo je pro rodinu s dětmi nejvhodnější? Místo se snadným přístupem do moře, čistou vodou, nějakým tím stínem a také zábavou, která vaše děti zabaví ve volných chvílích? Níže uvádíme pár tipů na pláže, které nabídnou skvělý komfort právě pro ty nejmenší cestovatele.

1. Písečná pláž Bijeca – Medulin

Krásná písečná pláž Bijeca leží v severní části Chorvatska u města Medulin, nemusíte tedy jezdit nikam daleko. Je dlouhá asi 1 km a obklopují jí borovicové lesy. Pro děti je zde připraveno dětské hřiště, trampolína nebo vodní kola. Pro návštěvníky pláže je možnost pronajmout si slunečníky a lehátka, pláž je vybavená sprchami i veřejnými toaletami. Ochladit se můžete na místní zmrzlině nebo zajít do jedné z místních kaváren či restaurací.

Zarezervovat ubytování ve městě Medulin

2. Pláž Sol Polynesia – Umag

Jde o luxusní pláž, patřící do části Kotoro. Její povrch je kombinací kamene, malých oblázků a písku a tak si tady každý přijde na své. Pláž je vhodná především pro rodiny s dětmi, které ocení pozvolný přístup do moře a křišťálově čistou vodu. Díky kvalitním službám získala pláž Sol Polynesia ocenění Modré Vlajky. Na pláži najdete hned několik restaurací a pochutnat si zde můžete na skvělé kávě v místní kavárničce.

Zarezervovat ubytování ve městě Umag

3. Laguna Stella Maris – Umag

Pláž leží asi 1,5km od Umagu a obklopují ji borovicové lesy, které zajišťují příjemný stín během rozpálených dnů. Místní křišťálové moře je ideální také pro potápění a šnorchlování. Díky kamenitému povrchu pláží, je její povrch často upravován a vy se tu můžete setkat také s betonovými plochami a schůdky do moře.

Zarezervovat ubytování ve městě Umag

4. Pláže u města Crikvenica

Crikvenica je městečko s plážemi ležící kousek od Rijeky. Sice se na místní pláž platí vstupné, ale není vysoké a zahrnuje možnost užití sprchy. Právě zde najdete písečnou pláž. Pokud se ale vydáte na pláže okolní, tam sice vstupné platit nebudete, ale jsou zde oblázky, potřeba tedy budou nejspíš boty do vody.

Zarezervovat ubytování ve městě Crikvenica

5. Pláž Dražica – Biograd na Moru

Je nejznámější oblázková pláž v okolí Biogradu. Na děti zde čeká vodní zábava ve formě vodních hradů, skluzavek, trampolín a dalších atrakcí. Příjemné je, že na pláži můžete využít lehátka, převlékárny, sprchy, toalety a v dosahu je bar i restaurace. Najdete zde i speciálně upravený vstup do moře pro tělesně postižené.

Zarezervovat ubytování ve městě Biograd na Moru

6. Pláže v Omiši

I v Omiši najdete písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Navíc moře je tu dlouhou dobu opravdu mělké, nemusíte se tedy o své děti bát. Zábava podél pobřeží je doplněna o nafukovací hrad se spoustou prolézaček, skluzavek, houpaček a mnoho dalšího. Kolem pláží pak najdete restaurace, bary i útulné kavárničky.

Zarezervovat ubytování ve městě Omiš

7. Pláž Zlatni rat – město Bol na ostrově Brač

Pláž Zlatni Rat má tvar trojúhelníku, ale její tvar se mění každý den vlivem větru a moře. Povrch pláže je tvořen malými bílými oblázky a jedná se o vůbec nejhezčí pláž v Chorvatsku, což také zapříčiňuje fakt, že je pláž během sezony naplněná k prasknutí. Vstup na pláž je zdarma, poplatkům však neujdete na místním parkovišti.

Zarezervovat ubytování ve městě Bol

8. Pláž Rajska Plaza – ostrov Rab

Rajskou pláž, jak zní její český název, najdete na ostrově Rab. Je dlouhá 1,5 km a ukrývá velmi jemný písek s pozvolným vstupem do vody. Mnohdy je potřeba ujít i 600 m, než si můžete pořádně zaplavat. Místo je tedy jako stvořené pro rodiny s dětmi nebo neplavci. Pokud by vás přestalo bavit, jen se tak povalovat na pláži, můžete si zde zahrát minigolf, tenis nebo plážový volejbal.

Zarezervovat ubytování na ostrově Rab

9. Pláž Vela Plaža – na ostrově Krk

Pláž dosahuje délky 1,8 km, v některých místech je písečná, v jiných oblázková. Pozvolný vstup na písečné části ocení nejen děti. Pro ně je tu připraven přímo u pláže také Funny Park nebo se mohou sklouznout na místním tobogánu. Rodiče zase ocení restaurace a kavárny, které najdou přímo na pláži. V letních měsících dokonce kolem pláže jezdí vláček, ze kterého si můžete prohlédnout celé okolí.

Zarezervovat ubytování na ostrově Krk

10. Pláž Sahara

Pláž Sahara se nachází na ostrově Rab a je tvořena jemným pískem. Okolo pláže se tyčí borovicový les, který během horkých dní nabízí úkryt před silným sluncem. Vstup na pláž je přes lesní stezku nebo se sem můžete dostat lodí. Mnoho turistů zde nenajdete, proto, pokud toužíte po klidu s rodinou, se vypravte právě sem. Vezměte si s sebou ale dostatek tekutin i jídla, pláž nemá žádné bary ani restaurace.

Zarezervovat ubytování na ostrově Rab

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.