Nejlepší místa pro pozorování delfínů v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Toužíte spatřit delfíny v jejich přirozeném prostředí, jak vesele dovádí a hrají si ve vlnách? Zjistěte, kde v Evropě na tyto krásné tvory narazíte!

Pokud byste rádi viděli delfíny a velryby ve volné přírodě, nemusíte se vypravovat daleko. I v Evropě najdete perfektní místa na jejich pozorování. Jedním z nich může být např. Tenerife, Azory a mnoho dalších. Užijte si nezapomenutelný zážitek nejen během dovolené.

 

Azory – Portugalsko

Právě Azorské ostrovy jsou vůbec nejvhodnějším místem pro pozorování krásných kytovců! Vydejte se do tohoto ráje na zemi a pozorujte nejrůznější druhy velryb i delfínů právě zde. Zarezervujte si hotel a vydejte se na Safari tour do Lagoa do Fogo.

Zarezervovat zájezd na Azory

Madeira – Portugalsko

Madeira nabízí kouzelnou přírodu, kde se můžete vydat na nejrůznější treky, užijete si zde také nakupování nebo místní gastronomii. Najdete zde také překrásné ubytování a nesmíte si nechat ujít výlet lodí za delfíny a velrybami. Vypravte se také na Levada walk a objevujte nespoutanou místní přírodu.

Zarezervovat zájezd na Madeiru

 

Algarve – Portugalsko

Algarve je mezi turisty velice oblíbenou destinací. A to ani ne tak pro opalování se na pláži, jako spíš pro poznávání místní přírody. Málokdo však ví, že i tato oblast je vhodná pro pozorování delfínů. Zarezervujte si místní hotel a vydejte se na loď za těmito savci.

Zarezervovat zájezd do Portugalska

 

Tenerife – Španělsko

I ostrovní Španělsko má své kouzlo. Především Tenerife, ráj všech milovníků podmořského světa i aktivní turistiky. Vybavenost ostrova je na vysoké úrovni, k dispozici je zde nepřeberné množství hotelů, bazénů a dalších atrakcí. Nic vám tak nebrání užít si perfektní dovolenou ve společnosti delfínů a velryb. 

Zarezervovat zájezd na Tenerife

 

Mont Saint Michel – Francie

Při vyslovení Mont Saint Michel si každý z nás vybaví slavné opatství obklopené mořem (při přílivu) či pískem (při odlivu). Tato památka, která je druhou nejnavštěvovanější hned po Eiffelově věži, také skýtá obdivuhodnou krajinu. A i zde můžete vidět delfíny. Zarezervujte si zde hotel a vydejte se na objevování místní krajiny.

Zarezervovat zájezd do Francie

 

Ouessant – Francie

Oblast Bretaně si prostě zamilujete. Nabízí dechberoucí krajinu, přátelské obyvatele a úžasnou gastronomii. Navíc je toto místo ideální pro pozorování delfínů. Ubytujte se zde a vydejte se na moře za delfíny nebo prozkoumávejte místní kraj.

Zarezervovat zájezd do Francie

 

Island

Island je obdivován především pro svou krajinu a málokdo ví, že u jeho břehů lze pozorovat až 20 druhů kytovců i slavné vorvaně. Island je prostě místo, kam až dorazíte, nebudete vědět „kam dřív skočit“.

Zarezervovat zájezd na Island

 

 

 

 

 

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

Sozopol, Bulharsko
Cestování s dětmi

Bulharsko s dětmi: Kam vyrazit?

Dovolená v Bulharsku s vašimi dětmi může být skvělým zážitkem. Které letoviska však vybrat, aby měly děti z dovolené ty nejlepší zážitky?

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.