Kam k moři v březnu

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Přichází jaro, vy se však chcete přenést do léta? Zjistěte s námi, které destinace jsou ideální pro dovolenou v březnu.

V České republice se po zimním spánku objevují první kvítky, zatímco na druhém konci světa vrcholí turistická sezona. Jestliže i vy tedy patříte mezi jedince, kteří si rádi zkrátí čekání na léto dovolenou v prvním jarním měsíci, pak čtěte dál. Přinášíme vám seznam pěti nejlepších destinací pro dovolenou v březnu!

Thajsko

První skvělou volbou pro březnovou dovolenou je bezpochyby Thajsko. Od listopadu do března tu totiž panuje chladné období. Chladu se však doopravdy obávat nemusíte, teploty během tohoto měsíce neklesají pod 25°C, naopak mohou vystoupat až k 34°C. Teplota okolního moře má pak velice příjemných 27°C.

Nezbývá vám tedy nic jiného než se nechat unášet na vlnách této exotické země, ze které si odnesete nezapomenutelné zážitky, a díky fenomenální thajské kuchyni i spokojené chuťové pohárky.

Zarezervovat zájezd do Thajska

Maledivy

Jestliže ve vás dříme duše romantika, pak by na vašem seznamu navštívených míst rozhodně neměly chybět Maledivy. Souostroví čítající celkově 1 196 ostrovů vás během března přivítá víc než přívětivým počasím a vy si tak budete moci užít dechberoucí dovolenou v tomto exotickém ráji.

Průměrné teploty vzduchu činí přibližně 27°C, teplota moře dosahuje 28°C. Srážky vás překvapí jen zřídka, a to navíc v minimálním množství. No nezní tohle všechno jako ideální kombinace pro únik z domácí reality, kde si během března můžete o takových teplotách nechat jenom zdát?

Zarezervovat zájezd na Maledivy

Trinidad a Tobago

A teď hurá do míst, které oproti tradičním dovolenkovým destinacím stojí daleko v povzdálí. Co takhle tedy udělat změnu a vyrazit na Trinidad a Tobago, nejjižnější ostrovy celého Karibiku?

V březnu tu na vás čekají teploty, které budou ideální jak pro dovádění v moři, tak pro bližší poznávání těchto různorodých a pestrých ostrovů. Těšit se můžete na teploty okolo 31°C, moře vás potěší příjemnými 26°C.

Ať už se tedy rozhodnete dovolenou strávit na bělostných plážích či vyrazíte do kouzelných přírodních rezervací, buďte si jisti, že si tento ostrovní ráj zamilujete! Trinidad a Tobago je navíc známý díky výrobě rumu. Určitě tedy při návštěvě nevynechejte ochutnávku tohoto lahodného moku. Nebudete litovat!

Zarezervovat zájezd na Trinidad a Tobago

Mexiko

Lákají-li vás rytmy latinské Ameriky, pak by na vašem seznamu rozhodně nemělo chybět temperamentní Mexiko, jehož bohatá historie i překrásné pláže vás okouzlí na první pohled. V březnu tu na vás navíc budou čekat víc než ideální podmínky. Průměrné teploty vzduchu a moře se totiž pohybují kolem skvělých 26°C a úhrn srážek v tomto období bývá minimální.

Vřele doporučujeme zavítat na poloostrov Yucatán, kde se nachází vůbec ty nejkrásnější pláže, jako jsou například Playa Delfines či Playa Tortuga. V žádném případě si však nenechte ujít místní kuchyni, která se vyznačuje jak barevností, tak nespočtem užitých přísad a koření.

Zarezervovat zájezd do Mexika

Omán

Z vod Mexického zálivu se nyní přesuneme do poslední destinace, a to konkrétně na Arabský poloostrov do státu Omán. I tady vás během března čekají velice přívětivé teploty, které vám umožní užít si dovolenou u moře naplno. Teplota vzduchu průměrně činí přibližně 25°C, zatímco teplota okolního moře dosahuje krásných 27°C.

Jestliže tedy rádi objevujete nové lokality a láká vás oblast Blízkého východu, určitě si nenechte dovolenou v Ománu ujít! Skalnaté hory v kombinaci se zelenými oázami a nekonečnými pouštěmi vás zkrátka a jednoduše omámí!

Zarezervovat zájezd do Ománu

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.