Kam k moři v dubnu

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Nemůžete se dočkat dovolené a raději byste k moři vyrazili hned na jaře? Zjistěte s námi, v jakých zemích budete mít v tomto měsíci vůbec nejlepší podmínky!

Probouzí se ve vás s příchodem jara touhy vyrazit k moři? Nechce se vám čekat na vrcholnou letní sezonu, kdy je navíc většina destinací přeplněna turisty? Pak bude jistě měsíc duben pravým obdobím, kdy se budete moci bezstarostně usadit ve vyhřátém písku a užívat si zasloužený odpočinek. A kde že vás čekají v dubnu ty nejlepší podmínky? Čtěte dál a nechte se inspirovat.

Dubaj

Pro návštěvu Dubaje snad neexistuje špatné roční období. Milujete-li však horké slunné dny, kdy vás písek hřeje do nohou a ve vodě se jen lehce zchladíte, pak věřte, že v dubnu vás v Dubaji takové počasí již čeká. Teplota vzduchu totiž po většinu měsíce dosahuje až 34°C, teplota vody se pohybuje okolo 25°C. A to je perfektní kombinace pro naladění té pravé letní atmosféry.

Rozhodně však při své návštěvě města nezůstávejte pouze na pláží. Dubaj je město luxusu, dech beroucích mrakodrapů a nekončící zábavy. Nenechte si tedy ujít nákupy v některém z obrovských nákupních center, projížďku na velbloudu nekonečnou pouští nebo seberte odvahu a sneste se za pomoci instruktora k zemi padákem. Čeká vás nezapomenutelný zážitek!

 

Zarezervovat zájezd do Dubaje

 


Havajské ostrovy

Ať zavítáte přímo na Havaj nebo dáte přednost Maui, Oahu či Kauai, buďte si jisti, že si budete připadat jako v ráji. Havajské ostrovy jsou zkrátka a jednoduše důkazem toho, jak dokáže naše příroda čarovat.

Zavítáte-li sem navíc během dubna, můžete očekávat velice příjemné teploty. Maximální teplota vzduchu během dubna dosahuje 28°C, moře má pak skvělých 25°C. Je však nutné počítat i s občasnými přeháňkami. Ty vám však nikterak nezabrání k bližšímu poznávání ostrovů. A že je tu opravdu mnoho co vidět a zažít. Vydejte se do hustých pralesů až ke kráterům sopek nebo se ponořte pod hladinu ukrývající dech beroucí korálové útesy a ryby všech druhů a barev. Návštěvy Havajských ostrovů zkrátka nebudete litovat!

 


Martinik

Nyní se přesuneme k samotné bráně Karibského moře, a to konkrétně na ostrov Martinik, který je součástí souostroví Malé Antily. I v tomto tropickém ráji na vás během dubna čekají teploty, o kterých byste si u nás doma mohli nechat jenom zdát. Průměrná teplota vzduchu činí 30°C, v moři si pak můžete užívat skvělých 28°C. I přes to, že duben patří v této oblasti do období sucha, mohou vás potkat i slabé přeháňky. Po těch však opět vysvitne slunce a vy si budete moci užívat bohatství, které tento ostrov nabízí.

Sever vás okouzlí vysokými horami porostlými deštnými pralesy, na jihu si zamilujete nekonečné písečné pláže lemované kokosovými palmami. V kombinaci s místní kulturou a vynikající kuchyni si jistě zajistíte zážitek, na který budete vzpomínat celý život!

 

Zarezervovat zájezd do Martiniku

 


Srí Lanka

A nyní hurá ze západní polokoule na východní! I zde se najde totiž spousta míst, na nichž si během dubna můžete užít energií nabíjející dovolenou. Vydejte se například na exotickou Srí Lanku!

I přes to, že březnem na Srí Lance končí období sucha, nemusíte se obávat, že úderem dubna bude ostrov pod nekončícími proudy vody. Ba naopak. Teplota vzduchu dosahuje v tomto měsíci až 33°C. A co víc, během dubna stoupá teplota okolního moře ke svému maximu, a to až 31°C. A to jsou pro pohodovou dovolenou u moře víc než uspokojivé hodnoty!

Obecně však doporučujeme během dubna zavítat zejména do severovýchodního vnitrozemí a na východní pobřeží, kde budou podmínky vůbec nejlepší. Naopak nedoporučujeme zavítat na ostrov na přelomu dubna a května, kdy se již probouzí období dešťů, které by vám vysněnou dovolenou u moře mohlo výrazně pokazit.

 

Zarezervovat zájezd na Srí Lanku

 


Kuba

Propadněte kouzlu Kuby. Slibujeme, že to nebude trvat dlouho. Během měsíce dubna tu na vás navíc čekají perfektní podmínky jak pro povalování se na pláži, tak pro objevování vnitrozemí. Je to i díky tomu, že duben stále zapadá do období sucha, teplota vzduchu může tedy vystoupat až k 31°C, teplota moře se pak pohybuje okolo 27°C. Nezbývá tedy nic jiného, než vyrazit na tamní bělostné pláže a vrhnout se do vln průzračně modrého moře.

Patříte-li navíc mezi požitkáře, chuť Kuby se pro vás stane nezapomenutelnou. Místní rumy a doutníky jsou vyhlášené po celém světě, byl by tedy hřích alespoň neokusit některou z místních specialit. Věřte, že by návštěva Kuby bez této malé ochutnávky nebyla kompletní.

 

Zarezervovat zájezd na Kubu

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.