Kam k moři v lednu?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Preferujete vyjet k moři až dlouho po hlavní sezoně, kdy u nás leží vše pod sněhovou pokrývkou? Inspirujte se nejlepšími destinacemi pro dovolenou v lednu.

Přecpané pláže během hlavní sezóny nejsou nic pro vás? Raději si na chvíli během zimních dní odskočíte na sluncem vyhřáté pláže, kde zapomenete na teploty hluboko pod bodem mrazu? V tom případě se nechte inspirovat seznamem míst, kde to žije i v prvním měsíci v roce.

 

Egypt

První zemí, která vám poskytne naprosto perfektní podmínky i pro zimní radovánky je Egypt. Během ledna vás tu čekají velice příjemné teploty, které se mohou pohybovat i okolo 25 °C. Teplota moře pak může dosahovat 20 až 22 °C. Jsou to sice nižší hodnoty, než na které jsme zvyklí v létě, stále však vhodné k několika osvěžujícím tempům.

Obecně doporučujeme zavítat do míst, které jsou ochráněny před přímým větrem z moře, který by mohl teploty výrazně změnit. Proto bude mnohem lepší volbou zavítat do letovisek, která mají přístup k Rudému moři, které je sevřeno mezi dvěma kontinenty.

Z těch známějších letovisek to může být Hurghada či Marsa Alam, za návštěvu by však jistě stála i letoviska Quesir či Hadaba. Chystáte-li se cestovat s dětmi, předem si zjistěte, zda vámi vybraný hotel poskytuje i zimní programy s animátory v případě, že byste rádi měli chvíli jen pro sebe a nevěděli jste, jak vaše ratolesti zabavit.

 

Zarezervovat zájezd do Egypta

 


Kanárské ostrovy

I ostrovy jsou místem, kde se dají strávit zimní měsíce. Kanárské ostrovy jsou toho perfektním důkazem. Ať navštívíte Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote či Fuerteventuru, můžete počítat s teplotami okolo 23 °C. Teplota moře však málokdy přesáhne hranici 20 °C. Počítejte však s tím, že čím více do vnitrozemí půjdete, tím větší bude zima. Jestliže byste si při návštěvě Tenerife v lednu rádi vyšlápli na vrchol Pico de Teide, pamatuje na to, že teploty mohou být i pod bodem mrazu.

Pro pohodovou dovolenou u moře však nejvíce doporučujeme buď jižní pobřeží Tenerife, tedy letoviska Costa Adeje, Los Cristianos nebo Las Galletas, či ostrov Gran Canaria, kde na vás například v letovisku Maspalomas čekají rozlehlé písečné pláže.

 

Zarezervovat zájezd na Kanárské ostrovy

 


Kapverdské ostrovy

Nyní se přesuneme téměř k samotnému rovníku, konkrétně na Kapverdské ostrovy, které leží v 15° severní šířky. Tento fakt zapříčiňuje, že i během zimních měsíců tu panují velice příjemné teploty, konkrétně během ledna tu na vás čeká až 27 °C. Teplota okolního moře dosahuje až 24 °C, málokdy klesne pod 20 °C, což je dobrá zpráva pro všechny vášnivé plavce.

Celkově nejoblíbenější lokalitou, která vede také v nabídkách cestovních kanceláří, je oblast okolo letoviska Santa Maria na ostrově Sal. Milujete-li však nekonečné procházení se po pláži, vydejte se na nejvýchodnější ostrov Kapverd – na Boa Vista. V posledních letech je tu budováno velké množství luxusních hotelových resortů, které jsou přitom dostupné za velmi dobrou cenu. Proto si tak můžete užít jak aktivní poznávání ostrova, tak i dny plné odpočinku v hotelových bazénech s lahodným drinkem v ruce.

 

Zarezervovat zájezd na Kapverdské ostrovy

 


Dominikánská republika

Chladné lednové počasí naprosto vybízí k tomu nasednout na letadlo a vydat se daleko za oceán do exotických končin. Co takhle Dominikánská republika? Ta vám i během ledna nabídne perfektní podmínky pro slunění na pláži a chytání bronzu.

V lednu tu teplota vzduchu může totiž dosahovat až úžasných 30 °C. A voda? Ta je jako kafe. Teplota okolního moře během celého roku neklesne pod 25 °C, konkrétně v lednu se může vyšplhat až na skvělých 28 °C. No není to sen?

Místní pláže jsou navíc opravdu rozmanité. Od dlouhých písečných pláží až po ty, které jsou lemované vysokými skalisky. To své si zde zkrátka a jednoduše najde opravdu každý. Dominikánská republika je navíc vyhlášená také díky výrobě rumu. Určitě tedy neváhejte, pohodlně se usaďte v plážovém baru a nechte se unášet výtečnou chutí tohoto z cukrové třtiny vyráběného moku.

 

Zarezervovat zájezd do Dominikánské republiky

 


Mauricius

Poslední destinací, kterou bychom vám k lednové dovolené doporučili, je bezpochyby Mauricius. Tento tropický ráj se nachází přibližně 900 km východně od Madagaskaru a pravý milovník bohaté přírody, která byla vytvořena následkem sopečné činnosti, si toto místo zamiluje na první pohled.

Podmínky pro dovádění v moři a slunění se na pláži tu navíc začátkem roku budou naprosto perfektní! Teplota vzduchu dosahuje až 28 °C, zatímco teplota vody má okolo 27 °C. Prostě ideální kombinace pro načerpání nových sil.

Mauricius navíc nabízí nespočet aktivit, které je možno během pobytu podniknout. Dejte si trochu do těla a vydejte se do vnitrozemí do hor, kde se vám naskytnou dechberoucí výhledy. Pro milovníky zvířat doporučujeme park Casela, kde budete fauně blíž než kdykoli předtím.

 

Zarezervovat zájezd na Mauricius

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.