Kam k moři v listopadu

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Necháváte dovolenou až na listopad, kdy je léto dávno minulostí? Nechte se inspirovat místy, kde vás omámí sluneční paprsky i v předposledním měsíci v roce.

Podzimní období je v našich končinách obvykle sychravé, deštivé a chladné. Pokud tento čas nepatří mezi váš oblíbený, můžete před ním utéct (nebo přesněji odletět) do teplejších krajin. Přinášíme vám inspiraci, kam se můžete vydat během listopadu.

Blízké destinace – krátký let

Pokud neradi létáte nebo máte čas jen na kratší dovolenou, můžete se vydat do destinací, které od nás nejsou tolik vzdálené, ale ještě je tam poměrně teplé počasí.

Egypt

Egypt patří mezi velké stálice a mezi jeho plus patří to, že je zde velmi dlouhá koupací sezóna, teplota moře zde zpravidla nikdy neklesá pod 20 °C. Pokud se sem vydáte mimo letní měsíce, výhodou bude méně lidí a příjemnější teploty na poznávání a výlety. Přesto vás bude průměrně 9 hodin denně doprovázet slunce. Očekávané teploty během listopadu – vzduch: ve dne 28 °C, v noci 17 °C; voda: 25 °C.

Kypr

Další zajímavou destinací, kde jste letadlem během chvilky, může být Kypr. Bude tu klidněji než v Egyptě a také větší volnost a příležitost k cestování. Poznávání okolí vám doplní příjemná teplota vzduchu kolem 24 °C, večer a v noci však už bude chladněji, počítejte s ochlazením ke 14 °C. Na Kypru se během listopadu můžete i vykoupat, voda bude mít asi 22 °C.

Turecko

Posledním tipem na blízkou destinaci, kde se i během listopadu dá koupat, je Turecko. Nejoblíbenější letoviska leží na jihu země, na tzv. Turecké riviéře. Zde naměříte během dne asi 22 °C, přesto si přibalte něco teplejšího, v noci teploty klesají ke 13 °C. S teplotou vody to bude podobné jako na nedalekém Kypru, naplánujte si tam nejen odpočinkovou dovolenou na pláži, ale i pár výletů.

 

Střední letová vzdálenost

Zajímavá mohou být také místa, kde je hodně podobné počasí během celého roku. Jsou tak vhodná i k návštěvě v podzimním období.

Madeira

Madeiře se také někdy říká ostrov věčného jara. Počasí je tu poměrně konstantní během celého roku, a je tak vhodné se sem vydat klidně i v listopadu. Madeira si rozhodně zaslouží být pořádně poznaná a procestovaná, nejvhodnější možností bude půjčit si auto a vše si naplánovat podle svého gusta. Pokud patříte mezi otužilejší jedince, můžete se klidně i vykoupat, moře mívá v listopadu asi 20 °C. Očekávejte teploty vzduchu kolem 23 °C ve stínu.

Kanárské ostrovy

Podobně s počasím jsou na tom španělské Kanárské ostrovy. Vydejte se sem během podzimu, velkým plusem pro vás bude kromě příjemných teplot menší množství turistů a nižší náklady za dovolenou. Ať si vyberete kterýkoliv ostrov, nudit se rozhodně nebudete. Vysoké hory, divoké pláže, pustá měsíční krajina a krásná města. Očekávané teploty během listopadu – vzduch: ve dne 24 °C, v noci 18 °C; voda: 21 °C.

SAE

Přejdeme-li do trochu exotičtějších krajin, rozhodně se nám dostane na mysl Blízký východ třeba v podobě Spojených Arabských Emirátů. V letadle nestrávíte zase tolik času, počítejte asi se 6 hodinami ve vzduchu. Za to na vás i během listopadu bude čekat luxusní a teplé počasí. Jaro a podzim jsou v SAE považovány za hlavní turistickou sezónu, protože v období léta je tu nesnesitelné vedro. Teploty budu přes den atakovat tropickou třicítku a stejně tak noci budou pravděpodobně tropické, tedy kolem 20 °C. Koupání bude rozhodně velmi příjemné, voda má v listopadu asi 27 °C. Prozkoumejte také moderní města jako Dubaj a Abú Dhabí v tom nejlepší období.

Vzdálená místa – exotika

Listopad bývá ve spoustě exotických destinací už hlavní sezónou. Jedná se však už o místa velmi vzdálená od našich končin, počítejte s letem přes 10 hodin. Zaletět si můžete do Karibiku, Afriky či Asie.

Karibik

Populární, nádherný, nezapomenutelný. Takový bude Karibik a vy si tam zajisté uděláte zážitky na celý život. Samozřejmě nejde mluvit o Karibiku jenom obecně, ze stálic můžeme jmenovat historií poznamenanou ale dechberoucí Kubu, divoké Portoriko nebo skvostnou Dominikánu. Karibik nabízí neskutečné bílé pláže, které končí v křišťálovém moři, nádhernou přírodu, bohatou faunu i flóru a města se zvláštním koloniálním nádechem. Obecně lze říci, že v oblasti Karibského zálivu budou denní teploty atakovat 30 °C a voda bude vyhřátá asi na 26 °C.

Vietnam

Dalším zástupcem exotických destinací může být třeba jihoasijský Vietnam. Zde se nádherně mísí bohatá vojenská historie (kdo miluje muzea, přijde si zde na své), skvostná příroda v podobě deštných pralesů, rýžových polí a hor a nádherné pláže s krásným koupáním. Vietnam je velmi rozlehlý a v období listopadu doporučujeme cestovat buď na jih, nebo na sever, ve střední části je ještě poměrně deštivo. Ve dne bude rtuť teploměru dosahovat na teplotu mezi 28 až 30 °C a v noci příliš neklesne, maximálně na 22 °C. Voda má obvykle teplotu asi 26 °C.

Keňa

Milujete zvířata a vaším snem je vydat se na safari? Pak bude nejvhodnější zvolit nějakou z oblastí v africké Keni. Zde je teplo během celého roku, takže se nemusíte bát, že by byl listopad nevhodným obdobím. Užijte si cesty pouští a savanou, pohledy na žirafy, zebry, slony a další nádherné druhy fauny. Ideální bude nakombinovat si poznávání také s koupáním, na které jsou zde skvělé podmínky, voda bude mít až 27 °C. Očekávané teploty vzduchu během listopadu ve dne 31 °C, v noci 24 °C.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.