Kam k moři v prosinci

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Utečte předvánočnímu shonu do sluncem vyhřátých destinací! Přinášíme vám top 5, ze kterých si vybere opravdu každý!

Vánoční shon není zrovna vaším šálkem kávy? Nebo už se vám zima zdá moc dlouhá? Utečte před nevlídným počasím za sluníčkem! Pojměte letos předvánoční čas jinak, vymaňte se z kolotoče stresu a užijte si dovolenou u moře.

Nákupy v přeplněných obchodních centrech vyměňte za chytání bronzu na bělostných plážích a místo mrznutí v zimních bundách na sebe natáhněte plavky a skočte do příjemně vyhřátého moře. Nebo na pláži strávíte rovnou Vánoce či Nový rok? Ať už zvolíte jakýkoliv termín, přinášíme vám seznam pěti nádherných destinací vhodných pro prosincovou dovolenou.


Fuerteventura

Myslíte si, že v Evropě se přes zimu neohřejete? Že jste na omylu se vydejte přesvědčit na Fuerteventuru. Na druhém největším ostrovu z Kanárského souostroví můžete očekávat až 10 hodin slunečního svitu a naprosté minimum srážek. Večer se sice bez svetru neobejdete, přes den si ale můžete užít klasický den na pláži v plavkách.

Za centrum nočního života platí letovisko Corralejo. Zamiřte tam, pokud máte rádi čilý ruch, nepříjemně přecpaných ulic se však nemusíte obávat. Corralejo je maximálně vhodné i pro rodiny s dětmi, a to díky tamější pláži. Nádherné pláže pak nabízí také letovisko Playa de Jandía. Příznivcům klidu či milovníkům sportu pak učaruje městečko La Pared.

Dovolenou na Fuerteventuře přes cestovní kancelář pořídíte už za cenu od 15 000 Kč. Poměrně často se také objevují akční letenky z Vídně, díky nimž se na tento ostrov můžete levně dopravit na vlastní pěst.

Zarezervovat zájezd na Fuerteventuru

 

 

Tenerife

I další z Kanárských ostrovů v prosinci nabízí příjemné podmínky pro dovolenou u moře. Nezažijete zde sice tropy, ale do kufru si příliš teplého oblečení balit nemusíte. Po necelých 5 hodinách letu se už budete opalovat na pláži a popíjet koktejly v jednom z pulzujících barů. Těch vůbec nejvíc najdete ve městě Playa de Las Americas.

S dětmi můžete zamířit do letoviska Los Gigantes. Při svém pobytu na Tenerife rozhodně nevynechejte Siam park, jeden z nejlepších evropských aquaparků, který dech vezme nejen vašim ratolestem. Pokud upřednostňujete klidnou dovolenou, zakotvěte v letovisku El Medáno.
Zájezd obvykle seženete za 13 000 Kč a výš, štěstí můžete mít i na akční letenky z Vídně či Německa.

 

Zarezervovat zájezd na Tenerife

 


Mexiko, Cancún

Chcete si v zimě užít opravdu silné slunce a vysoké teploty? Absolvujete sice delší cestu, ale její cíl bude stát za to. Průměrné prosincové teploty se v Cancúnu pohybují kolem 28 °C, teplota vody dosahuje jen o jeden stupeň nižších hodnot. Relaxaci na pláži a koupání v moři tak nic nestojí v cestě!
Pláže v Cancúnu jsou ideálním místem pro relax ve stínu palem s exotickým drinkem v ruce. Až se odpočinku dostatečně nabažíte, navštivte některý z aquaparků či unikátní podmořské muzeum. Pokud nemáte závratě z výšek, určitě si nenechte ujít ani výhled z 80 metrů vysoké věže Torre Escenica.

Pokud budete mít štěstí, zájezd i se stravou můžete ulovit za cenu kolem 25 000 Kč. Spíše však počítejte s částkou převyšující 30 000 Kč, těšit se ale můžete na luxusní hotely se špičkovými službami.

Zarezervovat zájezd do Mexika

 


Brazílie, Rio de Janeiro

Na plážích v Riu snadno zapomenete na to, že ve vaší vlasti je aktuálně nejspíš vánice a dopravní kalamita. Kromě pláží je Rio proslavené svými epickými večírky, pokud tedy hledáte místo, kde strávit nezapomenutelný Silvestr, právě jste ho našli. Zamiřte společně se 2 miliony lidí na 4 kilometry dlouhou pláž Copacabana a sledujte monumentální půlnoční ohňostroj. A pak se vrhněte do víru ohromné párty, která dost možná neskončí ani s východem slunce.

V Riu také nesmíte minout ikonickou sochu Krista Spasitele a Cukrovou homoli, na obě místa se ideálně vydejte ráno či při západu slunce. Po aktivním poznávání města se odměňte relaxací na nejslavnější pláži světa Copacabana či na podobně ikonické pláži Ipanema.

Do Ria de Janeira se nejvýhodněji dopravíte na vlastní pěst, doporučujeme sledovat akční letenky. Nabídka zájezdů je omezená, na výhodný zájezd natrefíte jen se štěstím.

Zarezervovat zájezd do Brazílie

 


Jihoafrická republika, Kapské město

Na závěr zde máme tip na neokoukanou destinaci ležící na africkém kontinentu. Kapské město v prosinci nabídne oblohu bez mráčků, dlouhé dny i teplé noci. Toto místo je navíc domovem celé řady nádherných pláží, z nichž mnohé patří mezi ty nejlepší na světě.

Pokud vás polehávání na idylických plážích přeci jen omrzí, Kapské město nabízí také outdoorové aktivity jako výstup na Stolovou horu nebo výlet na mys Cape Point. Pokud zde budete trávit přelom roku, těšit se můžete na bujaré oslavy na plážích, v restauracích, klubech i barech po celém městě.
I do Kapského města doporučujeme naplánovat dovolenou na vlastní pěst.

Zarezervovat zájezd do Jihoafrické republiky

 


Pokud se před zimou chystáte utéct v prosinci, máte na výběr z hned z několika destinací. Vyhraje to u vás pohodová Fuerteventura, temperamentní Tenerife, luxusní Cancún, veselé Rio de Janeiro nebo autentické Kapské město? Ať už zvolíte jakkoliv, počítejte s tím, že cena zájezdů i letenek je nejvyšší přes Vánoce a Silvestr. Na druhou stranu, svátky na pláži jsou prostě zážitek!

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.