Kam k moři v únoru?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Unikněte před chladem panujícím v Česku a poddejte se slunečním paprskům s osvěžujícím drinkem v ruce. Zjistěte, kde vás během února čeká nejlepší dovolená.

V únoru u nás obvykle panují mrazivé teploty, sníh se střídá s deštěm a sluníčko mnohdy několik dní za sebou ani nespatříme. Pokud pro vás toto není to pravé ořechové, přinášíme vám přehled tipů, kam je v únoru nejlepší vycestovat za sluníčkem a koupáním.

 

Egypt

Egypt je místem, které lze navštívit téměř během celého roku. Teploty vzduchu se v únoru pohybují kolem 25 °C ve stínu během dne, dejte však pozor na noční teploty, které klesají ke 14 °C. Moře v Egyptě je teplé celoročně, zpravidla nikdy neklesá pod 20 °C.

Je to destinace, kde se během zimy příjemně ohřejete a vzhledem k blízkosti od tuzemska se sem můžete vydat i na týdenní pobyt. Pro poznávání pyramid a okolí bude únor tou nejlepší volbou, narazit můžete na výhodné last minute zájezdy zahrnující All Inclusive už od 8 000 Kč.

 

Zarezervovat zájezd do Egypta

 


Střední východ

Máte rádi velká moderní města plná mrakodrapů, která se však odlišují od těch amerických a skrývají kapku svého osobitého ducha? Pak vám můžeme jednoznačně doporučit Střední východ. Vydejte se buď do aktuálně velmi oblíbené Dubaje nebo zvolte klidnější nedaleké město – Abú Dhabí.

Alternativou ke Spojeným arabským emirátům může být také poloostrovní stát Katar. Jeho metropole Dauhá vám přinese podobné uspokojení jako výše jmenovaná města. Doprovázet vás budou teploty vzduchu kolem 25 °C a pokud jste otužilejší a chcete se také vykoupat, vězte, že moře v Perském zálivu má v únoru 22 °C.

 

Zarezervovat zájezd do Spojených arabských emirátů

 


Kapverdy

Kapverdy, ,,jižnější soused“ Kanárů, je portugalské souostroví ležící u pobřeží afrického Senegalu. Okusíte zde portugalskou kuchyni, odpočinete si na nádherných plážích, zaplavete si v křišťálově čistém moři a podniknete výlety po přírodních památkách. Skvělá kombinace všech radovánek, které by člověk na dovolené mohl hledat. Doplňkem bude slunné počasí, 25 °C ve stínu a moře vyhřáté na 23 °C.

 

Zarezervovat zájezd na Kapverdy

 


Kuba

Dlouhé bílé pláže, průsvitné azurové moře, karibský rum, latinsko-americké rytmy a pohnutá historie, která na vás bude dýchat z každého rohu. To je Kuba, perla Karibského zálivu. Únor je jedním z nejlepších měsíců pro návštěvu tohoto ostrova, nehrozí hurikán, bude příjemně teplo, ideální čas na poznávání jeho krás. Teplota vzduchu v únoru atakuje tropickou třicítku a voda je vyhřátá přibližně na 25 °C.

 

Zarezervovat zájezd na Kubu

 


Mexiko

Další perfektní destinací, kterou je nejlepší poznávat během zimních měsíců, je středoamerické Mexiko. Vysoké a divoké hory, aztécká kultura, nádherná příroda plná kaktusů a rušná města. Kombinace pro zkušenější cestovatelé, kteří rádi mixují různé druhy zážitků.

S ohledem na dešťové přeháňky je únor jedním z nejlepších měsíců, teplotně si vede také dobře, naměříte asi 29 °C. Podmínky ke koupání budou skvělé, v jihozápadním Mexiku bude mít voda asi 26 °C. Berte však na vědomí, že v horách bude poněkud chladněji.

 

Zarezervovat zájezd do Mexika

 


Maledivy

Placaté ostrůvky uprostřed Indického oceánu, i tak by se dalo popsat souostroví Maledivy. Luxus, pohoda, odpočinek, nádherné výhledy na modrý oceán mísící se s azurovou oblohou. Jestli hledáte ryze odpočinkovou dovolenou a uvítáte pláže s bělostným pískem, vydejte se na Maledivy.

Průměrná denní teplota vzduchu a vody je téměř shodná a to kolem 27 °C. V noci čekejte asi 25 °C, před den kolem 30 °C. Únor má hlavní pozitivum v tom, že je zde zaznamenán nejnižší úhrn srážek z celého roku, nic vám tak nebude bránit v nekonečném slunění.

 

Zarezervovat zájezd na Maledivy

 


Thajsko

Thajsko je velmi známou a oblíbenou destinací, a právě období naší zimy je tu hlavní sezónou. Zde zkombinujete perfektní koupání, túry do nádherné přírody, ochutnávání luxusní asijské kuchyně a kulturní památky především v podobě buddhistických chrámů. Teploty ve stínu dosahují ke 32 °C a moře je vyhřáté přibližně na 27 °C.

Kromě Thajska můžete během února navštívit jakoukoliv oblast v jihovýchodní Asii, všude zde vládne hlavní sezóna. Pokud vás tedy více láká Vietnam či Malajsii, neváhejte se i sem vydat v únoru, počasí bude velmi podobné, s minimem srážek.

 

Zarezervovat zájezd do Thajska

 


Zanzibar

Ráj nezažijete jenom na Maledivách, podobným místem pohody může být i africký Zanzibar. Ostrov bohatý na vůně, barvy, ale i kultury. Mísí se zde vlivy africké, evropské, a také arabské. V okolí během procházek budete běžně potkávat poklady jako vanilkovníky a skořicovníky, pochutnáte si na kokosech a exotickém ovoci.

Během dovolené ještě rádi budete hledat stinné místo pod palmami, běžně totiž v únoru naměříme více jak 32 °C. Voda má krásných 28 °C, válení v moři tak nic nebrání.

 

Zarezervovat zájezd na Zanzibar

 


Srí Lanka

Srí Lanka, neboli Cejlon, je ostrov v Indickém oceánu ležící nedaleko barevné Indie, jejíž atmosféra se zde rovněž odráží. Čekají tu na vás nekonečné čajové plantáže, vysoké hory, dlouhé pláže, zajímavá města, skvělá kuchyně a mnohem víc. Pokud chcete zažít nevšední chvíle, vydejte se na Srí Lanku, zde zažijete od každého něco.

Ve dne očekávejte asi 31 °C, ani v noci teploty neklesají pod 22 °C. Teplota vody se pohybuje kolem 27 °C. Doporučujeme v únoru procestovat především jih a západ ostrova, kde je v tuto dobu opravdu krásně.

 

Zarezervovat zájezd na Srí Lanku

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.