Kam na lyže v Alpách

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

V Alpách na vás čekají kilometry sjezdovek, hromady sněhu a dechberoucí výhledy. Která lyžařská střediska jsou však ty nejlepší?

Celé léto se třesete na zimní sezonu a vyhlížíte první sněhové vločky? Voskujete lyže a přemýšlíte, kam si zajedete na pořádnou lyžovačku? Jestliže vám české sjezdovky nestačí, Alpy vám toho nabídnou opravdu požehnaně. Podívejte se s námi, která alpská lyžařská střediska jsou ty nej.

Arlberg: St. Anton – Lech Zürch – Warth-Schröcken, Rakousko

Naše první zastávka bude mít cíl hned v sousedním Rakousku, a to v oblasti Arlberg. Ski Arlberg, jak bylo toto středisko pojmenováno, spojuje tři výše zmíněné střediska St. Anton, Lech Zürch a Warth-Schröcken. Jejich spojením tak vzniklo největší propojené lyžařské středisko na území Rakouska a svým návštěvníkům tak poskytuje neuvěřitelných 305 km krásných sjezdovek. Naprostá většina z nich je pak lehká až středně těžká, můžete sem tedy s klidným svědomím vzít i své ratolesti. Chcete-li si užít něco z každého střediska, vydejte se na tzv. Trať slávy (Run of Fame). Tato 65 km dlouhá trať spojuje všechny tři střediska a zažijete během ní převýšení až neuvěřitelných 18 000 km.

 


Zermatt, Švýcarsko

Kdo nezažil, nepochopí. Kdo zažil, s nadšením vzpomíná a plánuje další návrat. Lyžovačka pod Matterhornem je zkrátka jedinečný zážitek, kterému se na lyžařské půdě jen tak něco nevyrovná. Vyvézt se můžete až téměř do 3900 metrů nad mořem, při nejdelším sjezdu, který měří 17 km, pak dosáhnete převýšení 2300 m. Výhledy navíc budou opravdu stát za to, být v obklopení tolika monumentálních čtyřtisícovek se vám totiž hned tak nepoštěstí. Samozřejmě musíte počítat s vysokými cenami, cena týdenního skipasu se pohybuje okolo 9000 Kč.

 


Saalbach Hinterglemm Leogang, Rakousko

Jedete-li na rodinou dovolenou nebo jste sami méně zkušenými lyžaři, určitě vás zaujme lyžařské středisko s názvem Saalbach Hinterglemm Leogang. Čeká tu na vás okolo 270 km upravených sjezdovek, z nichž je téměř většina značena jako modrá či červená. Máte-li v plánu postavit vaše děti na lyže vůbec poprvé, lepší místo byste si vybrat ani nemohli. K dispozici tu máte devět lyžařských školiček a okolo 250 instruktorů, kteří vám se vším lehce poradí. Jestliže patříte mezi milovníky freestylu, určitě oceníte čtyři skvělé snowparky, kde si rozhodně přijdete na své.

 


Chamonix, Francie

Zní vám lyžovačka pod nejvyšší evropskou horou jako rajská hudba? Pak zabalte kufry a hurá do Chamonix, které se ukrývá na francouzské straně Mont Blancu. Čekat tu na vás bude okolo 152 km sjezdovek, z nichž vůbec nejoblíbenější je ta od vrcholu Aiguille du Midi, který leží v 3842 metrech nad mořem a vede k němu druhá nejvyšší lanovka v Alpách. Své si tu pak užijí rozhodně i freerideři, pro které je Chamonix jako dělané. Netravte však všechen čas jen na sjezdovkách. Vřele doporučujeme návštěvu samotného městečka Chamonix, které je v krásném tradičním horském stylu a budete si tu připadat jako v pohádce!

 

 

Val Gardena, Itálie

Abychom měli sbírku alpských zemí kompletní, přesuneme se na závěr do italského střediska Val Gardena, které je bezpochyby největší chloubou Dolomit. Luxusní hotely v údolí obklopuje celkem 115 km sjezdovek s dech beroucími výhledy na okolní horské vršky. Přes horská údolí je však středisko spojené s těmi sousedními dalšími desítkami kilometrů sjezdovek, nemusíte se tedy obávat, že byste nevěděli, co s časem. Spíše naopak. Středisko navíc nabízí i 3,5 km sjezdovou trať Saslong, na níž se jezdí i světové sjezdařské poháry mužů. Získá si Val Gardena i vaše srdce?

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.