Kam o podzimních prázdninách k moři

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Blíží se podzimní prázdniny a vy byste je rádi strávili s rodinou u moře? Čtěte dál a dozvíte se, kde si užijete perfektní dovolenou i na podzim!

Konec října a začátek listopadu je zpravidla čas, kdy jsou studenti propuštěni ze školních lavic a dostávají možnost užít si poslední prázdniny předtím, než opět přijdou Vánoce. Máte-li i vy doma takového školáka a rádi byste si s ním užili tyto dny u moře, čtěte dál a dozvíte se, kam můžete uniknout před podzimem panujícím v České republice.

 

Španělsko

Španělsko je překrásnou temperamentní zemí, která svým návštěvníkům nabízí bohatou historii, ohromující přírodu, vynikající jídlo a zejména nádherné pláže. Chcete-li sem však zavítat až během podzimních prázdnin, vydejte se co nejvíce na jih k africkému pobřeží. Z nabídky cestovních kanceláří tedy můžete vybírat například města Malaga, Almería či Alicante. Za návštěvu rozhodně stojí také návštěva britského Gibraltaru, který se nachází na jižním výběžku Pyrenejského poloostrova. Během října se na jihu Španělska můžete dočkat skvělých 27°C, voda bude o něco chladnější, po vyhřátém létě však stále může dosahovat příjemných 25°C.

Zarezervovat zájezd do Španělska

Kanárské ostrovy

Pro pozdní letní a podzimní dovolenou jsou Kanárské ostrovy bezkonkurenční volbou číslo jedna. Těšíte-li se na dovádění v moři, jistě vás potěší, že právě během září i října dosahují teploty okolního moře nejvyšších hodnot. Vy si tak můžete užívat nekonečných hrátek v 23°C vodě. Teploty vzduchu pak mohou dosahovat i 26°C, což jsou ideální hodnoty nejen pro dovádění v moři, ale i pro turistiku a objevování ostrova. Je tedy jen na vás, zda zvolíte návštěvu Tenerife, Lanzarote, Gran Canaria či Fuerteventury. Budete-li mít štěstí, narazíte na konci října na slavnosti „Los Finaos“, což je tradiční kanárské pojetí Halloweenu.

Zarezervovat zájezd na Kanárské ostrovy

Kréta

Kréta je během léta bezpochyby jednou z nejvyhledávanějších dovolenkových destinací. Na své si tu však přijdete i na podzim. Jelikož Kréta nabízí nejenom vyžití na pláži, ale zejména i v překrásné přírodě a horách, můžete si dovolenou na tomto řeckém ostrově užít doopravdy se vším všudy. V pozdních hodinách, kdy budou vaše děti po aktivním dni spát, otevřete lahvinku místního vína. To je vyhlášené i za hranicemi ostrova a rozhodně stojí za ochutnávku. I přes to, že je nutné během října očekávat pár deštivých dní, po zbytek dovolené si můžete užívat velice příjemné teploty dosahující 24-25°C. Voda okolního moře pak zpravidla dosahuje 23°C.

Zarezervovat zájezd na Krétu

Azorské ostrovy

Jste aktivní typy a vychováváte tak i vaše děti? Nebo zkrátka celou rodinu nebaví jen celé dni polehávat na pláži? V tom případě vyrazte na Azorské ostrovy. Pár volných dní určených pro podzimní prázdniny vám rozhodně stačit nebudou. Vyčleňte si tedy delší období pro návštěvu tohoto portugalského ráje, který i během října a začátkem listopadu nabízí perfektní podmínky. Konkrétně v říjnu se tu můžete dočkat skvělých 25°C, což je pro pochodování po zdejších lesích a horách ideální. Uvelebíte-li se na chvíli i na pláži, určitě nebudete zklamaní. Teplota moře je totiž stále vyhřátá na příjemných 22°C.  Kdo jednou navštíví Azory, ponese si je v srdci až do konce života. Na každém rohu tu totiž krása střídá nádheru a buďte si jisti, že si vaše děti odnesou nezapomenutelný zážitek.

Zarezervovat zájezd na Azorské ostrovy

Sicílie

Kam jinam během podzimu zavítat než na „ostrov slunce“, kterým je právě Sicílie, největší italský ostrov, nazývána. Sicílie je perfektní souhrou dechberoucích hor, divoké přírody, rozmanité historie i okouzlujících pláží. Ať jste tedy fanoušky jednoho či druhého, určitě si na ostrově najdete to své. Během října odeznívají poslední náznaky hlavní turistické sezony, nemusíte se tedy obávat, že při vašich pochůzkách po ostrově narazíte na davy turistů. Navíc tu můžete očekávat velice příjemné teploty. Moře je stále krásně vyhřáté a může mít až 23°C, teplota vzduchu pak může vyšplhat až k 24°C.

Zarezervovat zájezd na Sicílii
 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.