Kam za nákupy v Evropě?

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Patříte mezi pravé nákupní maniaky a procházka po nákupních centrech je pro vás ideálním odpočinkem? Zjistěte, ve kterých evropských velkoměstech nakoupíte vůbec nejlépe!

Evropa je plná nejen výborného jídla, pestré architektury, a ještě pestřejšího národnostního složení, ale také skvělých nákupních center, kam se ročně sjíždí tisíce návštěvníků, jen aby nakoupili ty nejlepší kousky a mnohdy i za lepší ceny než ve své domovině. Kam se tedy v Evropě vydat za nejlepšími nákupy a nákupními centry?


Londýn

Hlavní město Anglie je bezpochyby mekkou pro všechny milovníky nákupů a stylového oblékání. Téměř na každém rohu tu naleznete nějaký menší obchůdek s nejrůznějšími doplňky či kosmetikou a nebudete vám lhát, krásným věcem vystaveným ve vitríně se odolává opravdu těžko.

Nakupování znalí však vědí, že ty vůbec nejlepší kousky získají jen na určitých místech. Proto byste si ani vy neměli nechat ujít návštěvu slavné Oxford Street, kde se to luxusními butiky i levnějšími obchůdky jen hemží. Oxford Street přitom měří přibližně tři kilometry, nemusíte se tedy bát, že byste po návštěvě této lákavé ulice odešli s prázdnou.

Jestliže by však na vás byla Oxford Street příliš hlučná a přeplněná, doporučujeme návštěvu nákupního centra Westfield, které leží přímo na stanici metra Stratford. Pakliže si rádi dopřejete luxus, zavítejte do nákupního centra Harrods, které vlastní otec Dodiho, snoubence zesnulé princezny Diany. Sortiment je zde opravdu vytříbený, za malé peníze zde však nenakoupíte.

 


Milán

Milán je město módy, o tom není sebemenších pochyb. Jestliže si tedy chcete užít pravé nákupní horečky, vydejte se právě sem.

Chcete-li se však obklopit opravdovým luxusem, nesmíte minout tzv. Quadrilatero d’oro della moda, což je prakticky čtyřúhelník přímo v centru města, jehož součástí jsou ulice s těmi nejvyhlášenějšími světovými značkami. Je libo nákup v Chanel, Versace, Armani, Gucci či Pradě? Pak věřte, že zde budete na správném místě. Ulice Via Montenapoleone, Via della Spiga či Corso Venezia jsou pravým místem pro všechny nákupní maniaky a vy byste se je rozhodně neměli nechat ujít.

Vyhlášeným nejen módním, ale také architektonickým, skvostem je pak Corso Vittorio Emanuele, nacházející se přímo u milánského dómů. I tady na vás čeká změť prvotřídních značek, a to nejen oblečení, ale také dezertů.


Paříž

Hlavní město Francie není jen místem všech zamilovaných, ale také ideální volbou pro všechny shoppaholiky.

Jestliže nemáte hluboko do kapsy a rádi se odměníte nějakým opravdu luxusním kouskem, zamiřte do Rue du Fauborg-St-Honoré, kde stejně jako v případě milánského Quadrilatero d’oro della moda, naleznete značky světového formátu. Za návštěvu pak určitě stojí také Avenue Montaigne, kde se to stylovými butiky jen hemží.

Pokud však nechcete celou výplatu rozházet na jednom nákupu, nejlépe uděláte, jestliže zamíříte do second-handů, kterých je v Paříži víc než dost. Pořídíte zde stylové a vkusné kousky, které však ve vaší peněžence tak velký průvan neudělají. Mezi vůbec nejlepší second-handy patří například Didier Ludot nebo Alternatives.

 


Barcelona

Jestliže chcete dovolenou u moře spojit i s návštěvou nákupních center a butiků, Barcelona je pro vás ideálním místem.

Chcete-li navíc spojit nákupy i s ochutnávkou místních specialit, rozhodně by vám neměla uniknout místní hlavní třída La Rambla. Dlouhá ulice v centru města má po svém obvodu nespočet obchodů s luxusními značkami jako Louis Vuitton či Chanel, ale přitom můžete přímo na ulici zakoupit i výborné osvěžující drinky či nějakou dobrotu, která při dlouhých pochůzkách po městě rozhodně přijde vhod.

Vydáte-li se do městského přístavu, zastavte se v nákupním centru MareMàgnum. Tři patra a desítky obchodů s nejrůznějším zbožím, které přitom nakoupíte za skvělou cenu. Za návštěvu určitě stojí například outlet Lefties.


Drážďany

Nechce se vám cestovat na druhou stranu Evropy, abyste si pořídili ty nejlepší kousky? Nevadí! I u našich západních sousedů si můžete užít nekonečných nákupů.

I přes to, že mnoho Čechů v dnešní době vyráží do Drážďan zejména za nakupováním v Primarku, který nabízí vskutku nízké ceny, město nabízí mnohem širší vyžití, co se nakupování týče. Vydejte se například do pasáže Altmarkt-Galerie, kde máte na výběr z dvou stovek obchodů.

Patříte-li mezi fajnšmekry a milovníky luxusu, zamiřte do nákupního centra Quartier an der Frauenkirche, zkráceně pouze QF. Nejenže se tu výborně najíte, ale radost si můžete udělat například v obchodech Chanel či Dolce Gabbana.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.