Nákupy a výprodeje v Dubaji

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Prožijte pravou nákupní horečku v jednom z nejluxusnějších měst světa a nakupte si zboží, o kterém by se vám jinde ani nesnilo.

Luxusní zboží i rukodělné výrobky na pouličních trzích. To vše a mnohem více vám může poskytnout honosná Dubaj, kam se ročně sjíždí miliony návštěvníků nejen za krásnými plážemi a prvotřídními hotely, ale zejména také za super výhodnými nákupy. Kam tedy zamířit, a co vše můžete v Dubaji nakoupit?

Luxus na každém rohu

Jednou z největších výhod nákupů v Dubaji je fakt, že zde zboží nakoupíte bez daně, což je jeden z důvodů, co dělá nákupy v této honosné metropoli tak žádané. Nakoupíte tu tedy za značně nižší ceny než v některých jiných evropských velkoměstech.

Nabídka zboží je navíc vskutku široká. Nakoupit tu můžete jak ty nejvyhlášenější světové značky typu Louis Vuitton či Gucci, ale také tradiční výrobky a oděvy ze stánků místních rukodělců.

Nejlepší nákupy jsou v zimě

Jestliže si chcete nákupy opravdu vychutnat, vydejte se do Dubaje během naší kalendářní zimy. Teploty jsou v tuto dobu v Dubaji podstatně příjemnější než během hlavní sezony, a vy se tam při pochůzkách po městě nebudete muset smáčet ve vlastním potu. Místní navíc pro zkrácení doby přepravy mezi nákupními centry rádi využívají služeb taxislužby. Cena jízdného je nízká a jízda vám častokrát ušetří i několik nachozených kilometrů.

Časově náročná aktivita

Jestliže si myslíte, že jste schopni projít během několikadenní návštěvy Dubaje všechny místní nákupní centra, tak vás rychle vyvedeme z omylu. Je jich tu na osmdesát a některá z nich patří mezi ty největší na světě, projít je tedy všechny křížem krážem by vám zabralo dlouhé a dlouhé hodiny. Určitě si však nenechte ujít návštěvu nákupního centra Dubai Mall, které přímo překypuje luxusem. V případě, že byste si domů rádi odnesli i jiné zboží než jen oblečení světových značek, zamiřte na místní trhy. Nakoupíte tu výborné koření z celého světa, zlaté výrobky, šperky a pestrobarevné látky pocházející až z Indie. Určitě se však nebojte smlouvat, místní prodejci to ocení více, než kdybyste si něco koupili hned na první dobrou.

Novoroční nákupy se vyplatí

Měsíc, který je naprosto ideální pro vzplanutí nákupní horečky v Dubaji, je bezpochyby leden. Ze všech stran se na vás řítí novoroční slevy, kterým jen ztěžka odoláte. Celý měsíc se navíc nese v duchu velkého nákupního festivalu, který je místními nazýván Dubai Shopping Festival. Nejenže během něho nakoupíte veškeré zboží ještě za lepší ceny než obvykle, ale navíc si při obcházení nákupních centrech užijete i bohatého kulturního programu, který obsahuje módní přehlídky, koncerty či výstavy. Určitě si tedy tento významný svátek nakupování nenechte ujít. Dubai Shopping Festival však není jediným nákupním festivalem, který si můžete v Dubaji užít. Během března a dubna se tu koná festival Dubai Summer Surprises, kdy se opět ocitnete v obklopení výrazných slev a skvělých nabídek.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.