Nejkouzelnější destinace v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Evropa je plná krásných míst, ale víte, která jsou ty nejkouzelnější? Přinášíme vám seznam míst, co vám doslova vezmou dech!

Pokud chcete, aby vaše dovolená byla naprosto perfektní, neváhejte vyrazit do těchto níže uvedených míst. Zavítejte na místa, kde je modravá obloha, tyrkysové moře, jemný písek, rybářské vesničky a mnoho dalšího. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa, která tento luxus nabízejí. Nezbývá, než si zarezervovat letenku, zabookovat ubytování a sbalit věci. Dobijte své baterky přímo v Evropě.

Madeira – Portugalsko

Madeira je jedním z pokladů Evropy. Je ideálním místem na relax, nakupování nebo pěší turistiku na levádách. Vidět zde můžete také delfíny nebo velryby. Ostrov tak nabízí naprosto idylické prázdniny. Zarezervujte si skvělé ubytování a užijte si dovolenou snů.

 

Capri – Itálie

Capri není jen destinací pro slavné nebo bohaté lidi. Je jedním z nejhezčích ostrovů v Evropě, které si zamilovaly Jackie Kennedyová i Sophia Loren. Objevte jeho nespoutanou přírodu a křišťálově modré moře. Vydejte se do Sorrenta nebo Neapole a poznejte tak další kouzelná místa. Abyste měli všechno jako na dlani, ubytujte se přímo na Capri.

Korfu – Řecko

Korfu leží blízko Albánie a tento překrásný ostrov se rozprostírá na 600km2. Na jaře jej zdobí krásné květy orchideí, stejně tak jako nekonečné sady olivovníků nebo pestrobarevných bugenvileí. Ubytujte se v jednom ze skvělých místních hotelů a pokud vám bude některá chvíle dlouhá, zavítejte na Myší ostrov.

Azory – Portugalsko

Azory jsou neuvěřitelně slunnou destinací s nespoutanou přírodou a dechberoucími scenériemi. Jeho obyvatelé jsou velice přátelští. Na svých cestách po Azorech rozhodně nevynechejte návštěvu Lagoa do Fogo, jezera vzniklého po zalití kráteru, nebo Safari v Ponta Delgada.

 

Ostrov Symi – Řecko

Tento ostrov leží blízko Rhodosu u Tureckého pobřeží. Jeho tvář je hornatá a ukrývá romantická zákoutí – tiché okouzlující pláže. Vydejte se do tohoto ráje, užijte si dovolenou nebo líbánky snů. Vydat se můžete také na Rhodos, například soukromou lodí.

Rovinj – Chorvatsko

Rovinj naleznete na Istrii, severu Chorvatska. Město bývá často srovnáváno se Saint-Tropez. Užijte si sluníčko, modravé moře, jachty a mnoho dalšího. Nemusíte se bát, že by zde bylo draho, v Rovinj je levněji než ve Francii. Vyberte si jeden z mnoha hotelů a užijte si snovou dovolenou. Ochutnejte místní víno a na památku si odvezte např. místní olivový olej.

Lofoty – Norsko

Souostroví Lofotských ostrovů je rájem na Zemi pro milovníky přírody. Leží na severu Norska a tvoří jednu z hranic Evropy. Zavítejte do těchto končin nekonečného klidu, odpočiňte si od každodenního stresu a nechte se unášet na vlnách krásné divoké přírody.

 

Algarve – Portugalsko

Algarve je jednou z nejlepších turistických destinací v Evropě. Zaujme vás krásnými plážemi i nekonečným slunečním svitem, což z ní dělá i skvělou oblastí pro strávení líbánek. Vše je doplněno o báječnou nabídku hotelů a možnost pozorovat delfíny.

Faerské ostrovy – Dánsko

Faerské ostovy leží na severu Skotska mezi Islandem a Norskem. Ostrovy nabízejí nekonečné pláně zelené trávy. Obdivovat zde můžete i papuchalky. Pokud patříte mezi milovníky přírody, určitě se vydejte právě sem.

 

Procida – Itálie

Procida je malebnou rybářskou vesnicí ležící na malém ostrově naproti Neapoli na jihu Itálie. Pokud by vás zde zastihla dlouhá chvíle, můžete zavítat právě do Neapole nebo na výlet do Pompejí.

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.