Nejkrásnější fontány v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Podívejte se na TOP 10 nejkrásnějších fontán v Evropě!

Fontány nás fascinují odnepaměti. Proudy vody, střídající se v určitém časovém intervalu, mnohdy doplněné hudbou často lidem berou dech. Naplánujte si výlet na Invia.cz nebo si zarezervujte ubytování přes Booking. Pojďte se s námi podívat na ty nejkrásnější fontány v Evropě.

1. Ženeva – Švýcarsko

Ženeva je krásné staré město. Abyste si ho prohlédli celé, je nejlepší vydat se na okružní jízdu městem. Známá je také svou fontánou Jet d´Eau, tedy fontánou ne tak úplně. Jedná se o tryskající proud vody, který vznikl čirou náhodou, při instalování odvodu vysokého tlaku hydrauliky. Najdete ji na Ženevském jezeře.

2. Barcelona – Španělsko

V Barceloně můžete obdivovat slavnou „Magickou fontánu Montjuïc“, kterou najdete na Placa de Carles Buïgas. Pochází od Carlese Buigase, katalánského architekta, který se v tomto městě narodil. Známý architekt také nasvítil slavnou Sagradu Familiu. Jeho fontána byla hlavní atrakcí na Expo 1929 konané v Barceloně. Zarezervujte si hotel a shlédněte slavnou fontánu, poznejte také řadu místních památek. Na to všechno jeden víkend nestačí. Vyberte si z nabídky zájezdů na Invia.cz a užijte si krásnou dovolenou v Barceloně,.

3. Řím – Itálie

Fontána di Trevi v Římě patří mezi 7 divů Evropy. Pochází z 18. stol., a je jednou z nejnavštěvovanějších památek hlavního města Itálie. Její zbudování travalo téměř 30let a je jedním z nejromantičtějších míst v Evropě. Vydejte se do Říma, který vás okouzlí svými starobylými památkami, vydejte se na Forum Romanum a nevynechejte tuto krásnou fontánu.

4. Paříž – Francie

V Paříži můžete obdivovat fontánu Fontaine du Trocadéro z 16. stol. Byla vytvořena na Expo 1878, ale současný vzhled získala až v roce 1937. Najdete ji kousek od Eiffelovy věže a je známá svou fotogenickou polohou s touto věží. Zaleťte si do Paříže, města lásky a vydejte se po romantických místech.

5. Istanbul – Turecko

Modrá mešita je jednou z hlavních památek Istanbulu, také se nazývá mešita Sultanahmet Camii, pojmenovaná podle jejího zakladatele sultána Ahmeta I. Vydejte se do této budovy obdivovat její interiér. Její fontánu najdete hned u ní a naskytnou se vám skvělé okamžiky pro fotografování obou památek při zapadajícím slunci. Vyzkoušejte také místní lázně.

6. Manheim – Německo

Manheim je jedním z nejmladších měst Německa. Je mu méně než 500 let. Jedná se o univerzitní město, město Art Nouveau architektury, jako je např. Manheimská vodní věž dominující místní fontáně. Užijte si víkend v Manheimu.

7. Vratislav – Polsko

Ve Vratislavi najdete úžasné historické centrum, s fontánou Multimedia i stovky mostů. Vydejte se prozkoumat město a ubytujte se za nejlepší cenu.

8. Madrid – Španělsko

Mnoho fontán v Evropě vzniklo k oslavě velké události, v 18 stol. chtěl Madrid dosáhnout svou velikostí velkoměst, jako je Paříž nebo Saint Peterburg a nechal zbudovat fontánu na Plaza Cibeles. Nenechte si ujít představení Flamenca a také prohlídku královského paláce.

9. Monte Carlo – Monako

Monako je krásnou, bohatou destinací ve Francii. Je větší než italský stát Vatikán. Z památek může nabídnout přístav, královský palác, slavné kasino a také ohromující fontánu. Zabookujte si zde ubytování a poznejte krásy Monaka. Vydejte se také poznat jeden z nejznámějších okruhů Ferrari.

10. Villa d´Este – Řím

Do Tivoli, kde leží tato fontána, se nejlépe dostanete transferem a koupí vstupenky online. Villa d´Este je nejlepší ukázkou Italskou architekturou zahrad. Je zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Byla navržena Pirrem Ligoriem a Claude Venardem. Zarezervujte si zde ubytování a vydejte se prozkoumat památky Říma.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.