Nejkrásnější fontány v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Podívejte se na TOP 10 nejkrásnějších fontán v Evropě!

Fontány nás fascinují odnepaměti. Proudy vody, střídající se v určitém časovém intervalu, mnohdy doplněné hudbou často lidem berou dech. Naplánujte si výlet na Invia.cz nebo si zarezervujte ubytování přes Booking. Pojďte se s námi podívat na ty nejkrásnější fontány v Evropě.

1. Ženeva – Švýcarsko

Ženeva je krásné staré město. Abyste si ho prohlédli celé, je nejlepší vydat se na okružní jízdu městem. Známá je také svou fontánou Jet d´Eau, tedy fontánou ne tak úplně. Jedná se o tryskající proud vody, který vznikl čirou náhodou, při instalování odvodu vysokého tlaku hydrauliky. Najdete ji na Ženevském jezeře.

2. Barcelona – Španělsko

V Barceloně můžete obdivovat slavnou „Magickou fontánu Montjuïc“, kterou najdete na Placa de Carles Buïgas. Pochází od Carlese Buigase, katalánského architekta, který se v tomto městě narodil. Známý architekt také nasvítil slavnou Sagradu Familiu. Jeho fontána byla hlavní atrakcí na Expo 1929 konané v Barceloně. Zarezervujte si hotel a shlédněte slavnou fontánu, poznejte také řadu místních památek. Na to všechno jeden víkend nestačí. Vyberte si z nabídky zájezdů na Invia.cz a užijte si krásnou dovolenou v Barceloně,.

3. Řím – Itálie

Fontána di Trevi v Římě patří mezi 7 divů Evropy. Pochází z 18. stol., a je jednou z nejnavštěvovanějších památek hlavního města Itálie. Její zbudování travalo téměř 30let a je jedním z nejromantičtějších míst v Evropě. Vydejte se do Říma, který vás okouzlí svými starobylými památkami, vydejte se na Forum Romanum a nevynechejte tuto krásnou fontánu.

4. Paříž – Francie

V Paříži můžete obdivovat fontánu Fontaine du Trocadéro z 16. stol. Byla vytvořena na Expo 1878, ale současný vzhled získala až v roce 1937. Najdete ji kousek od Eiffelovy věže a je známá svou fotogenickou polohou s touto věží. Zaleťte si do Paříže, města lásky a vydejte se po romantických místech.

5. Istanbul – Turecko

Modrá mešita je jednou z hlavních památek Istanbulu, také se nazývá mešita Sultanahmet Camii, pojmenovaná podle jejího zakladatele sultána Ahmeta I. Vydejte se do této budovy obdivovat její interiér. Její fontánu najdete hned u ní a naskytnou se vám skvělé okamžiky pro fotografování obou památek při zapadajícím slunci. Vyzkoušejte také místní lázně.

6. Manheim – Německo

Manheim je jedním z nejmladších měst Německa. Je mu méně než 500 let. Jedná se o univerzitní město, město Art Nouveau architektury, jako je např. Manheimská vodní věž dominující místní fontáně. Užijte si víkend v Manheimu.

7. Vratislav – Polsko

Ve Vratislavi najdete úžasné historické centrum, s fontánou Multimedia i stovky mostů. Vydejte se prozkoumat město a ubytujte se za nejlepší cenu.

8. Madrid – Španělsko

Mnoho fontán v Evropě vzniklo k oslavě velké události, v 18 stol. chtěl Madrid dosáhnout svou velikostí velkoměst, jako je Paříž nebo Saint Peterburg a nechal zbudovat fontánu na Plaza Cibeles. Nenechte si ujít představení Flamenca a také prohlídku královského paláce.

9. Monte Carlo – Monako

Monako je krásnou, bohatou destinací ve Francii. Je větší než italský stát Vatikán. Z památek může nabídnout přístav, královský palác, slavné kasino a také ohromující fontánu. Zabookujte si zde ubytování a poznejte krásy Monaka. Vydejte se také poznat jeden z nejznámějších okruhů Ferrari.

10. Villa d´Este – Řím

Do Tivoli, kde leží tato fontána, se nejlépe dostanete transferem a koupí vstupenky online. Villa d´Este je nejlepší ukázkou Italskou architekturou zahrad. Je zapsána na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Byla navržena Pirrem Ligoriem a Claude Venardem. Zarezervujte si zde ubytování a vydejte se prozkoumat památky Říma.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.