Nejkrásnější jarní destinace

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Radujete se z konce zimy a přemýšlíte, kam by se dalo vyrazit během jarních dnů? Přinášíme vám seznam těch nejkrásnějších jarních destinaci!

Zima je pryč a přicházejí teplé slunné dny. Tráva se začíná zelenat a stejně tak i stromy, vzduch se naplní pohodou a láskou. I tak by se dalo popsat jaro. A nejen pro milovníky tohoto ročního období přinášíme tipy, na ty nejlepší jarní destinace. Ať už vybere Řecko, Nizozemí, Portugalsko či jinou zemi, zarezervujte si ubytování a užijte si perfektní prázdniny.

1. Stavanger – Norsko

Město Stavanger je dobře známé především milovníky treku a panoramat v Evropě. Nenechte se odradit severem Norska, na jaře zde kvetou stromy a místní krásné domy doslova září ve sluneční záři. Pokud máte rádi dobrodružství, obujte si boty a vydejte se objevovat Kjerag. Najdete zde také spoustu pláží podél pobřeží Jaeren s obdivuhodnou faunou a florou.

Zarezervovat ubytování ve Stavangeru

2. Dublin – Irsko

I v hlavním městě Irska na jaře vše ožívá. Vše se zde krásně zelená a to nejen v parcích. Užít si v tuto dobu můžete několik místních festivalů, přičemž největší zahradní festival Bloom se koná v parku Phoenix na konci května. Procestujte celý Dublin a budete okouzleni nejen nekonečnou místní zelení, ale také nejrůznějšími romantickými zákoutími. Navštivte také pivovar Guinness a ochutnejte místní pivo.

Zarezervovat ubytování v Dublinu

3. San Sebestian – Španělsko

San Sebastian je tradiční městečko se svou vlastní identitou – tvořivou, poetickou i moderní. Vydejte se právě sem a objevte jednu z nejkrásnějších zátok na světě s neuvěřitelnou architekturou, úžasnými muzei, skvělou nákupní destinaci s wellness, která nabízí ideální podmínky na rekreaci, ať už sem přijedete kdykoli.

Zarezervovat ubytování v San Sebastian

4. Montreux – Švýcarsko

Montreux je známé především vynikající kvalitou vzduchu i úchvatnou krajinou. Na konci svého života zde dokonce pobýval Freddie Mercury, který právě zde vytvořil album Made in Heaven. Místo je také proslulé svým jazzovým festivalem, který se koná v červenci. Rozhodně si jej nenechte ujít.

Zarezervovat ubytování v Montreux

5. Porto – Portugalsko

Porto je úžasné v každém ročním období. Ne jen tak pro nic za nic bylo již třikrát zvoleno Nejlepším evropským cílem. Řadí se taky mezi nejbezpečnější města na světě. Vydejte se na procházku autentickými úzkými uličkami, obdivujte místní architekturu, vydejte se mezi místní vinice s vinnými sklepy. Posaďte se v útulné kavárničce a relaxujte.

Zarezervovat ubytování v Portu

6. Keukenhof – Lisse – Nizozemí

Keukenhof je slavný květinový park, který si nesmíte nechat ujít a to zvláště na jaře. Keukenhof se otevírá každoročně od poloviny března do poloviny května, v hlavní sezóně tulipánů. Zlatým hřebem je květinové korzo, kdy se květinami vyzdobený alegorický vůz vydává na svou cestu. Nenechte si také ujít místní jazzový víkend, karneval, market cibulovin a spoustu dalších doprovodných akcí.

Zarezervovat ubytování v Lisse

7. Ostrov Krk – Chorvatsko

Chorvatsko se řadí mezi nejkrásnější země. Cestovateli velmi oblíbený je především ostrov Krk. Je 38 km dlouhý a 20 km široký a bývá přezdíván „rájem na Zemi“. Podniknout zde můžete nejrůznější aktivity, jako jsou procházky v místních lesích a tůry po horách, plavání v průzračně modrých lagunách nebo pozorování místního ptactva. Neváhejte a vydejte se na odpočinek po zimě právě sem.

Zarezervovat ubytování na ostrově Krk

8. Zadar – Chorvatsko

Zadar je ideálním místem pro milovníky slunce. Byl zvolen nejlepším evropským cílem a nudit se zde rozhodně nebudete. Pronajměte si loď a objevujte místní ostrovy nebo se vydejte autem do národního parku Plitvice. Zadar je ideálním výchozím bodem pro jakékoli výlety po okolí.

Zarezervovat ubytování v Zadaru

9. Atény – Řecko

Atény, kouzelné město, které by měl alespoň každý z nás jednou za život vidět. Poznejte toto historií políbené místo a vydejte se po stopách největších filozofů. Užít si zde můžete také nekonečné nákupy. Rozhodně zvolte ubytování, které nabízí výhled na celé město, nebudete litovat.

Zarezervovat ubytování v Athénách

10. Ljubljana – Slovinsko

Hlavní město Slovinska vás naprosto nadchne svými barokními čtvrtěmi, secesními budovami, svými barvami, tradicemi i moderní kreativností. Je jednou z nejlepších destinací, kam se vypravit právě na jaře. Zarezervujte si zde ubytování a věřte, že prodloužený víkend vám stačit nebude.

Zarezervovat ubytování v Lublani

11. Stari Grad – Chorvatsko

Stari Grad je jedno z nejstarších měst v Evropě. Město vybudovali Řekové a je jedním z klenotů Chorvatska. Vydejte se právě sem a krom tohoto města obdivujte krásná zákoutí celého ostrova Hvar.

Zarezervovat ubytování ve městě Stari Grad

12. Londýn – Velká Británie

Také Londýn je ideální pro návštěvu na jaře. Vydat se můžete například do oblasti Notting Hill, která patří mezi nejlepší filmová místa v Evropě nebo se vypravte po stopách Jacka Rozparovače v East Endu. Londýn je na jaře zkrátka a dobře ideální volbou.

Zarezervovat ubytování v Londýně

13. Monte Carlo – Monako

Také Monte Carlo vás překvapí svou bohatou historií a dědictvím. Užívat si zde budete nejenom volný čas, relaxaci, pohodu a místní gastronomii, ale také podnikání či hazard. Monte Carlo je ideálním místem pro cestování na jaře.

Zarezervovat ubytování v Monte Carlu

14. Plovdiv – Bulharsko

Plovdiv je druhé největší město Bulharska a patří mezi nejatraktivnější města v Evropě. Plovdiv byl také vybrán jako Hlavní město evropské kultury. Zaujme vás svou historií, architekturou se secesními domy, gastronomií i jedinečnými víny. Zarezervujte si ubytování v Plovdivu a objevujte jeho skryté krásy.

Zarezervovat ubytování ve městě Plovdiv

15. Amsterdam – Nizozemí

Amsterdam navštíví každoročně miliony lidí. Nenechte se však strhnout davem a zavítejte sem raději mimo sezonu, nejlépe na jaře. Užijte si projížďku po místních kanálech, navštivte muzeum Van Gogha nebo sedněte na kolo a projeďte toto kouzelné město křížem krážem.

Zarezervovat ubytování v Amsterdamu

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.