Nejkrásnější okružní plavby lodí po Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Vydejte se po nejkrásnějších místech Evropy plavbou na lodi. Poznejte nové země a jejich kulturu. Přinášíme výčet těch nejlepších z nich.

1. Dubrovník – Chorvatsko

Dubrovník není jen perlou Jadranu, ale také překrásným historickým městem. Krom nepřeberného množství památek na malé ploše zde najdete luxusní ubytování a skvělé restaurace. Zážitkem je také plavba na kajaku kolem tohoto města nebo návštěva města Mostar v Bosně a Hercegovině.

Zakoupit okružní plavbu – Chorvatsko

2. Madeira – Portugalsko

Madeira je jedním z pokladů Evropy. Je ideálním místem na relax, nakupování, pro milovníky vína či gastronomie a také skvělým místem pro pozorování delfínů. Zavítejte také do botanické zahrady Funchal nebo obdivujte tradiční domy Santana.

Zakoupit okružní plavbu – Madeira

3. Kotor – Černá Hora

Kotor je kouzelné skryté přístavní městečko na jihu Černé Hory. Toto místo nabývá své popularity až v posledních letech, díky svému šarmu a stojí za návštěvu především v červenci, kdy zde probíhá letní karneval.

Zakoupit okružní plavbu – Černá Hora

4. Lisabon – Portugalsko

Lisabon je město rozprostírající se na sedmi kopcích a bude vám připomínat kouzelné San Francisco. Užít si můžete místní staré tramvaje, navštívit hrad Sv. Jiří, katedrálu Sé nebo Belém. Večer zamiřte na jednu z místních fiest, kde se budete skvěle bavit. Objevujte jeho krásu i exotičnost. Užijte si hlavní město Portugalska plnými doušky.

Zakoupit okružní plavbu – Portugalsko

5. Barcelona – Španělsko

Na svých cestách po Barceloně nesmíte minout Sagradu Familliu nebo zábavní park Port Aventura či park Güell. Barcelona vás okouzlí také svou jedinečnou architekturou, svými tapas, plážemi i nákupními centry.

Zakoupit okružní plavbu – Španělsko

6. Atény – Řecko

Atény jsou městem historie. Za návštěvu stojí především Acropolis a Delphy. Vydat se můžete na tří denní cestu do Aegina, Porose nebo na ostrov Hydra nebo na Meteoru – klášter umístěný na skále.

Zakoupit zájezd do Řecka

7. Zadar – Chorvatsko

Zadar byl jmenován nejlepší evropskou destinací. Je kombinací historie, chráněné přírody, nesčetných volnočasových aktivit, skvělé gastronomie i nákupů. Na své si zde přijde každý. Rezervujte si zde ubytování a vydejte se na návštěvu Plitvických jezer nebo národního parku Krka.

Zakoupit okružní plavbu – Chorvatsko

8. Řím – Itálie

Na svých toulkách městem určitě nesmíte vynechat Koloseum, Vatikán, Baziliku Svatého Petra nebo sbírku Leonarda da Vinciho a další památky. Na prozkoumání tohoto města, které vládlo světu, rozhodně jeden víkend nestačí. V blízkém okolí se můžete vypravit do zaniklých Pompejí. Užijte si místní gastronomii i krajinu tohoto krásného města.

Zakoupit okružní plavbu – Itálie

9. Nice – Francie

Nice patří mezi jedno z nejkrásnějších míst ve Francii, a tak byste ho v žádném případě neměli minout. Nabízí luxusní hotely, báječné nákupní centra, skvělé jídlo i možnost koupání v moři. Nezapomeňte se také vydat po místních památkách.

Zakoupit okružní plavbu – Francie

10. Santorini – Řecko

Není většího ráje na Zemi než v Santorini – dalo by se napsat. Rozhodně si na dovolenou sem nezapomeňte vzít foťáky a telefony, jelikož nebudete vědět, co dřív fotit. Zarezervujte si zde ubytování, pronajměte loď a vydejte se na projížďku po okolí.

Zakoupit zájezd do Řecka

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.