Nejkrásnější okružní plavby lodí po Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Vydejte se po nejkrásnějších místech Evropy plavbou na lodi. Poznejte nové země a jejich kulturu. Přinášíme výčet těch nejlepších z nich.

1. Dubrovník – Chorvatsko

Dubrovník není jen perlou Jadranu, ale také překrásným historickým městem. Krom nepřeberného množství památek na malé ploše zde najdete luxusní ubytování a skvělé restaurace. Zážitkem je také plavba na kajaku kolem tohoto města nebo návštěva města Mostar v Bosně a Hercegovině.

Zakoupit okružní plavbu – Chorvatsko

2. Madeira – Portugalsko

Madeira je jedním z pokladů Evropy. Je ideálním místem na relax, nakupování, pro milovníky vína či gastronomie a také skvělým místem pro pozorování delfínů. Zavítejte také do botanické zahrady Funchal nebo obdivujte tradiční domy Santana.

Zakoupit okružní plavbu – Madeira

3. Kotor – Černá Hora

Kotor je kouzelné skryté přístavní městečko na jihu Černé Hory. Toto místo nabývá své popularity až v posledních letech, díky svému šarmu a stojí za návštěvu především v červenci, kdy zde probíhá letní karneval.

Zakoupit okružní plavbu – Černá Hora

4. Lisabon – Portugalsko

Lisabon je město rozprostírající se na sedmi kopcích a bude vám připomínat kouzelné San Francisco. Užít si můžete místní staré tramvaje, navštívit hrad Sv. Jiří, katedrálu Sé nebo Belém. Večer zamiřte na jednu z místních fiest, kde se budete skvěle bavit. Objevujte jeho krásu i exotičnost. Užijte si hlavní město Portugalska plnými doušky.

Zakoupit okružní plavbu – Portugalsko

5. Barcelona – Španělsko

Na svých cestách po Barceloně nesmíte minout Sagradu Familliu nebo zábavní park Port Aventura či park Güell. Barcelona vás okouzlí také svou jedinečnou architekturou, svými tapas, plážemi i nákupními centry.

Zakoupit okružní plavbu – Španělsko

6. Atény – Řecko

Atény jsou městem historie. Za návštěvu stojí především Acropolis a Delphy. Vydat se můžete na tří denní cestu do Aegina, Porose nebo na ostrov Hydra nebo na Meteoru – klášter umístěný na skále.

Zakoupit zájezd do Řecka

7. Zadar – Chorvatsko

Zadar byl jmenován nejlepší evropskou destinací. Je kombinací historie, chráněné přírody, nesčetných volnočasových aktivit, skvělé gastronomie i nákupů. Na své si zde přijde každý. Rezervujte si zde ubytování a vydejte se na návštěvu Plitvických jezer nebo národního parku Krka.

Zakoupit okružní plavbu – Chorvatsko

8. Řím – Itálie

Na svých toulkách městem určitě nesmíte vynechat Koloseum, Vatikán, Baziliku Svatého Petra nebo sbírku Leonarda da Vinciho a další památky. Na prozkoumání tohoto města, které vládlo světu, rozhodně jeden víkend nestačí. V blízkém okolí se můžete vypravit do zaniklých Pompejí. Užijte si místní gastronomii i krajinu tohoto krásného města.

Zakoupit okružní plavbu – Itálie

9. Nice – Francie

Nice patří mezi jedno z nejkrásnějších míst ve Francii, a tak byste ho v žádném případě neměli minout. Nabízí luxusní hotely, báječné nákupní centra, skvělé jídlo i možnost koupání v moři. Nezapomeňte se také vydat po místních památkách.

Zakoupit okružní plavbu – Francie

10. Santorini – Řecko

Není většího ráje na Zemi než v Santorini – dalo by se napsat. Rozhodně si na dovolenou sem nezapomeňte vzít foťáky a telefony, jelikož nebudete vědět, co dřív fotit. Zarezervujte si zde ubytování, pronajměte loď a vydejte se na projížďku po okolí.

Zakoupit zájezd do Řecka

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Jirka je náruživý cestovatel a pisálek. Má svou hlavu a všechno chce aby nebylo komplikované. Máme ho rádi :-)

Staň se členem našeho VIP klubu!

Je to zcela ZDARMA a dozvíš se tak o akčních tipech jako první! Z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

Potvrzením souhlasíš se zpracováním osobních údajů (tedy tvého mailu)

Pošleme ti e-mail, který potvrdíš, abychom tyhle super tipy neposílali někomu jinému.
Pokud ti nic nedorazí, zkontoluj spam.