Nejlepší destinace v Evropě pro seniory

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Aktivně cestovat i v důchodovém věku? Ano, i to je možné! Nechte se inspirovat seznamem nejlepších evropských destinací, pro skvělou dovolenou pro seniory!

Neobávejte se vycestovat za hranice ani po odchodu do důchodu. Pokud na svých cestách hledáte odpočinek se vším všudy, pak jste tu na správném místě. Moře, slunce, skvělé letecké spojení, dobré hotely, výborné restaurace. Přinášíme tipy na báječná místa, kde si dokonale odpočinete.

 

Soller – Mallorca

Soller bývá často označován jako malý ráj na zemi. Jeho příroda je chráněná a slunce zde svítí po celý rok. Pokud si chcete pořádně odpočinout a prohřát se na slunci, vyrazte právě sem. Zarezervujte si ubytování v jedné z tradičních vesniček a užívejte si pohody.


Bretaň – Francie

I ve Francii nalezneme spoustu oblastí, která jsou jedinečná, jako např. Alsasko, Korsika nebo právě Bretaň. Nabízejí dechberoucí scenérie a luxusní pláže, jako je např. pláž de l´ile vierge, která je jako stvořená pro ty, kteří chtějí zůstat v kontaktu s přírodou, mořem a energií. Právě Bretaň patří k místům, která vyhledávají milovníci outdooru i palačinek. Zarezervujte si zde ubytování a užijte si tento kraj naplno.

Istria – Chorvatsko

Istrii najdete na severu Chorvatska, při hranicích se Slovinskem, kam se dá docela pohodlně dojet autem. Pohodlně se sem také dostanete letadlem. Mezi města, která stojí za to vidět, patří Pula, Rovinj nebo Motovun. Nezapomeňte ochutnat místní víno a skvělé čerstvé ryby. Vyberte si z nepřeberné nabídky místních hotelů a užijte si Chorvatsko plnými doušky.

Malta

Malta je hojně navštěvovaným ostrovem díky vysoké kvalitě, kterou turistům nabízí. Spousta turistů z nich se také mnohdy rozhodne se zde rovnou usadit. Užijte si na Maltě nejlepší počasí v Evropě, objevujte všech 8 ostrovů tohoto souostroví a vyberte si jeden ze 4 obydlených ostrovů pro svůj odpočinek. Pohodlně se zde domluvíte anglicky a místní obyvatelé jsou velice milí a přátelští. Zarezervujte si hotel a vyrazte objevovat přírodu na ostrově Gozo nebo vyrazte na půldenní výlet autobusem po Maltě.

Toskánsko – Itálie

Toskánsko je magický region známý především svou okouzlující přírodou a fantastickou atmosférou. Poznejte taky Florencii a navštivte San Gimignano proslulé svou středověkou architekturou s 15 věžemi nebo město Siena, ve kterém se zastavil čas. Rozhodně nevynechejte Galerii Uffizi nebo Palazzo Vecchio. Kochejte se nekonečnými výhledy na malé vesničky, ve kterých můžete najít skvělé ubytování.


Dalmácie – Chorvatsko

Dalmácie je jedním z největších oblastí Chorvatska. Rozkládá se na pásu dlouhém 300km. Pohodlně se dostanete letecky až do Splitu, města, které je největším městem Dalmácie. Navštívit můžete Zadar nebo Šibenik, ze kterého se snadno dostanete do národního parku Krka, který se řadí mezi nejkrásnější parky Evropy. Ochutnejte místní víno, jídlo, užijte si sluníčka a moře. Ubytování zde seženete už za pár korun.

Porto a sever – Portugalsko

Porto je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zůstat ve „středu dění“. Místní letiště vás spojí s celým světem. Porto nabízí vysokou kvalitu života a mnoho výhod velkého města, jako jsou obchody, soukromé kliniky, nemocnice a bohatý kulturní život. Zarezervujte si hotel, vydejte se na túru kolem řeky Douro, projížďku po této řece a pochutnejte si na místních specialitách.

Francouzská riviéra – Francie

Francouzská riviéra je známá především díky svým městům, vesničkám a mírnému klimatu. Je snovou destinací nejen pro cestovatele, ale také seniory. Obdivovat můžete hned několik krásných měst, která máte na dosah, jako jsou Monaco, Nice, camp Ferret a další. Nezapomeňte se také vydat na jednodenní výlet do Monte-Carla.

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.