Nejlepší místa pro oslavu Silvestra v exotice

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Sbalte si kufry a v době silných mrazíků vyrazte oslavit Nový rok do tepla. Přinášíme vás ty nejlepší exotické destinace, kde zažijete nezapomenutelné silvestrovské slavnosti!

Zima není vaším nejlepším přítelem a raději před ní prcháte do teplých krajin? Pak určitě zvažte i možnost sluncem prohřáté dovolené během oslav Nového roku. Zjistěte s námi, které exotické krajiny vám během Silvestra poskytnou to nejlepší zázemí a postarají se o nezapomenutelný zážitek.

 

Mexiko

Chcete-li strávit nový rok v obklopení bílého hřejivého písku, vysokých palem a výborného jídla, určitě vyrazte do Mexika. V žádném případě tohoto rozhodnutí nebudete litovat. Čekají tu na vás perfektní podmínky, teploty vzduchu průměrně dosahují 24 °C, okolní moře může mít průměrně i o dva stupínky více. Vám tedy nic nebrání rychle zapomenout na mráz panující v České republice. Mexiko je navíc zemí mnoha tváří, nemusíte se tedy obávat, že byste museli celé dny trávit jen na pláži. Určitě vyrazte objevovat pozůstatky mayské kultury, okouzlující přírodu a v neposlední řadě si při silvestrovské slavnosti vychutnejte některé z místních specialit.

 

Zarezervovat zájezd do Mexika

 


Kambodža

Z amerického kontinentu hurá do Asie, konkrétně do stále ne natolik objevované Kambodži. Chcete-li si během oslav nového roku užít nejen skvělého jídla, ale poznat zejména i novou kulturu, je Kambodža sázkou na jistotu. Naleznete tu totiž ohromující památky z období království Angkor, ujít byste si neměli zejména pak nejvýznamnější památku, a to chrám Angkor Wat. Navíc tu na vás na přelomu roku čekají velice příjemné teploty. Teplota vzduchu i moře se pohybuje okolo 28 °C, nic vám tedy nebrání v tom, užít si zasloužený odpočinek na jedné z místních pláží.

 

Zarezervovat zájezd do Kambodži

 


Jihoafrická republika

I v Africe můžete zažít nezapomenutelný Nový rok. Co takhle tedy vyrazit na samý cíp černého kontinentu, a to do Jihoafrické republiky? Směřujete-li k moři, vyrazte přímo do Kapského města či okouzlujícího Durbanu, v němž budou teploty moře o něco vyšší než v Kapském městě, a to přibližně okolo 24 °C. Teplota vzduchu pak průměrně v Jihoafrické republice dosahuje k 29 °C.  Krom povalování na pláži se můžete poddat adrenalinu v jeho nejvyšší formě a nechat se zavřít do klece při pozorování velkého bílého žraloka. Pro bojácnější povahy bude však bohatě stačit návštěva překrásného safari. Jihoafrická republika je skvělým místem i pro horskou turistiku, pozorování netradičních druhů ptáků i vinařskou turistiku. Ať mezi vaše koníčky tedy patří cokoli, v Jihoafrické republice si určitě každý najde to své.

 

Zarezervovat zájezd do Jihoafrické republiky

 


Bahamy

Jestliže se chcete oddat nefalšovanému relaxu, vydejte se na dechberoucí Bahamy. Ať už navštívíte kterýkoli z více než 700 ostrovů, nebudete svého rozhodnutí litovat. Bahamy jsou ideálním místem pro odpočinek na pláží, ale zejména pak pro potápění a objevování podmořského světa. Skvělou lokalitou je například Abacos, kde se nachází vůbec ty nejkrásnější korálové útesy. Na své si zde přijdou rozhodně i surfaři a obdivovatelé kontinentální architektury. Teplé oblečení ale rozhodně nechte doma, přes den se tu můžete totiž těšit na teploty okolo 30 °C, zatímco teplota okolního moře bude mít přibližně o dva stupínky méně. Chcete-li tedy z Česka utéct někam, kde vám bude opravdu teplo, Bahamské ostrovy jsou jasná volba.

 

Zarezervovat zájezd na Bahamy

 


Kapverdské ostrovy

Nechce-li se vám létat dlouhé hodiny na druhou stranu planety, můžete vybrat i některou z méně vzdálených destinací, jako jsou například Kapverdy. Toto souostroví vulkanického původu ležící u západního pobřeží Afriky si oblíbí zejména všichni milovníci pláží. Určitě si tedy nenechte ujít procházku po osmikilometrové pláži Santa Monica beach na ostrově Boa Vista, po jejíchž stranách nejsou vystavěné žádné hotely a vy si tak užijete až překvapivě mnoho soukromí. Jestliže byste během oslav nového roku chtěli zažít netradiční zábavu, vydejte se do vnitrozemní pouště Viana, kterou stejně tak naleznete na ostrově Boa Vista. Můžete tu zažít nejen projížďku na čtyřkolkách, ale zejména si sjet vysoké písečné duny na sandboardu. Na konci roku tu na vás navíc čekají skvělé teplotní podmínky. Teplota vzduchu dosahuje přibližně 28 °C, okolní moře má pak okolo 25 °C.

 

Zarezervovat zájezd na Kapverdské ostrovy

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.