Nejlepší místa pro oslavu Silvestra v zahraničí

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Podnikněte letos něco nového a vydejte se na Silvestra do zahraničí? Zjistěte s námi, kde zažijete nejlepší novoroční oslavy.

Oslava Nového roku v rodné zemi vás neláká a rádi byste zkusili něco nového a užili si přelom roku za hranicemi? Ať zvolíte odpočinek na prosluněných plážích exotiky či aktivní dovolenou na zasněžených sjezdovkách, určitě nešlápnete vedle a odnesete si nezapomenutelný zážitek.

 

Itálie

Itálie je zemí mnoha vůní, chutí a tváří, a i proto je skvělou destinací pro novoroční večírek či dovolenou. Toužíte-li po odpočinku, vydejte se do některého z měst a užijte si Silvestr v obklopení krásné architektury a slavnostních ohňostrojů. Zamiřte do hlavního města Říma, zavítejte do luxusního Milána nebo se vydejte na téměř samý jih země do Neapole, kde se můžete během večera projít podél příjemně mrazivé pláže.

Jestliže preferujete aktivnější formu dovolené, vyrazte na sever Itálie do hor, které vám zkrátka a jednoduše vezmou dech hned v prvních okamžicích. Zavítejte do oblasti Val di Fiemme, Sella Ronda či do velmi oblíbeného Livigna. V žádném případě nešlápnete vedle a užijete si nejen skvělou novoroční oslavu na hotelu ale i kilometry dechberoucích sjezdovek.

 


Velká Británie

Také na Britských ostrovech zažijete skvělé oslavy Nového roku. Vůbec nejlepší volbou je návštěva právě hlavního města Anglie, a to Londýna, který po celý den a následně noc přímo překypuje slavnostní atmosférou. Určitě byste si neměli nechat ujít ohromující světelnou show a ohňostroje, které se přesně o půlnoci rozzáří nad celým centrem okolo řeky Temže. Ulice města pak překypují skupinami v karnevalových maskách a z barů se ozývá hlasitá hudba a neustávající smích.

Jestliže by byl na vás Londýn moc hektický, vyrazte na sever do skotského Edinburghu. I tady mají novoroční oslavy patřičné kouzlo. Již 30. prosince městem prochází loučový průvod připomínající ohnivou řeku. Nový rok je pak oslaven okouzlujícím ohňostrojem nad Edinburghským hradem a v městském parku Holyrood se konají dokonce závody psích spřežení. O originální novoroční zážitky tedy rozhodně nouze nebude.

 


Kanárské ostrovy

V případě, že si od hektických novoročních oslav chcete spíše odpočinout a načerpat energii z poznávání nových míst, tak si zabookujte letenku a vyrazte na Kanárské ostrovy. Pro jejich návštěvu snad neexistuje špatné období, a tak se nemusíte bát, že byste se tu na přelomu roku měli špatně. Teploty vzduchu i moře se totiž stále pohybují okolo 20 °C a turistů tu bude v tomto období pramálo. Čas strávený zde tak můžete využít k prozkoumávání místní překrásné a různorodé přírody či si zapůjčte surf, neopren a vydejte se zdolat na moře několik vln. Určitě své volby nebudete litovat, ať už se rozhodnete pro Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote či Fuerteventuru. Každý z těchto ostrovů má své kouzlo, které si zaslouží být objeveno.

 


Mauricius

Toužíte-li se během Silvestra oddat ničím nerušenému relaxu v obklopení palem, zlatavého písku a průzračného moře, měla by vaše volba padnout na Mauricius. I na přelomu roku vás tu čekají letní teploty okolo 30 °C a vy tak budete moci zapomenout na mrazíky panující v České republice. Určitě svůj čas na ostrově využijte k objevování místního podmořského světa či zkuste zde oblíbený kitesurfing v oblasti poloostrova Le Morne. Zde se také nachází jedna z památek kulturního dědictví UNESCO, a to hora Le Morne Brabant, ze které se vám naskytnou dechberoucí výhledy do širého okolí. Ostrov je také plný luxusních resortů, které vám pro novoroční slavení připraví ideální podmínky a vy se domů navrátíte nejen plní zážitků, ale také plní nové energie.

 


Polsko

I naši severovýchodní sousedé toho mají mnoho, co nabídnout. Zvláště pak pro ty, kdo si svoji ideální novoroční oslavu představují na zasněženém svahu v obklopení horských vrcholků. Polské Tatry jsou bezpochyby jedním z pokladů, které máme opravdu blízko, a i přes to jsou námi stále trochu opomíjeny. Napravte to tedy na nový rok a ubytujte se v jednom z místních horských hotelů či chat, zahajte svůj den hřejivým čajem s rumem, vydejte se na některou z místních sjezdovek a po setmění otevřete láhev šampaňského v obklopení svých přátel a rodiny. Nejenže si odnesete skvělé vzpomínky, ale přitom také ušetříte nějakou tu korunu, jelikož náklady v Polsku jsou stále o něco nižší než například v alpských zemích.

 

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.