Nejlepší Vánoční trhy v Evropě

Denně vám přinášíme články ze světa cestování. Inspirujte se našimi tipy a užijte si krásnou dovolenou. 

Vánoce se blíží a vy přemýšlíte, kam vyrazíte během adventu? Přinášíme vám ty nejlepší evropské trhy, kde pravou vánoční atmosféru bez pochyby načerpáte!

Člověk sotva vstřebá Velikonoce a letní prázdniny a z reproduktorů nákupních středisek se již linou tradiční vánoční melodie. Zdá se, že čas utíká rychleji, než bychom si přáli. Kdy jindy ale trochu vypustit tempo a udělat si čas na své blízké a vychutnat si plnými doušky okolní atmosféru než právě v předvánočním čase. Ten je taky neodmyslitelným obdobím pro předvánoční trhy plné sladkostí, tradičních výrobků a všudypřítomných vánočních světýlek a ozdob. Vydejte se s námi na ty nejlepší evropské vánoční trhy a naplánujte si netradiční víkendový výlet.

 

Krakov, Polsko

Polský Krakov je jednoznačně nejen díky své kouzelné architektuře a atmosféře jedním z nejvyhledávanějších měst celé země. Jelikož jsou navíc vánoční svátky pro místní občany významnými svátky, veškeré tradice s nimi spojenými se důkladně dodržují. Krom koled, tanců a samozřejmě všemožných výrobků se můžete v Krakově setkat zejména s tradiční výrobou a následně výstavou tzv. krakovských szopek, tedy betlémů. Jestliže byste rádi byli svědkem této výstavy, vydejte se do Krakova první čtvrtek v prosinci. Dostanete-li chuť na něco sladkého a horkého, ochutnejte místní specialitu – tekutý med, který však nemá nic společného s naší medovinou.


Vídeň, Rakousko

Jestliže by se vám nechtělo jezdit na vánoční trhy na druhou stranu Evropy, vydejte se k našim jižním sousedům, a to přímo do hlavního města Vídně. Počínaje první adventní nedělí se celé město rozzáří vánočními ozdobami a vůni sladkých i slaných specialit ucítíte doslova na každém rohu. Na vůbec největší shromáždění stánků narazíte přímo před městskou radnicí na náměstí Rathausplatz, kde se krom nespočtu dřevěných budek nachází i obří adventní věnec či Herzelbaum neboli srdíčkový strom, který vyhledávají zejména všechny zamilované páry. Jestliže by vám však radniční náměstí, které během trhů praská ve švech, nevyhovovalo, vydejte se na méně frekventovaná místa, jako například do přilehlých uliček Stephansdomu či k samotnému zámku Belvedere, kde si užijete nezapomenutelnou atmosféru blížících se vánočních svátků.


Kodaň, Dánsko

V případě, že si rádi uděláte čas na vzdálenější destinace, určitě zamiřte do dánské Kodaně. Ta i přes vyšší náklady nejen na stravu a ubytování, láká o Vánocích tisíce turistů. Ty největší trhy tu naleznete v překrásném parku Tivoli, který se během předvánočního času mění v pohádku. Zářivé světýlka, živí sobi a nespočet atrakcí. V případě, že byste si nechtěli nechat ujít pohled na město z ptačí perspektivy, navštivte v tom případě obří řetízkový kolotoč, ze kterého budete mít město jako na dlani. Přijde-li chuť na něco sladkého a tradičního, nevynechejte Aebleskiver, tedy koule z palačinkového těsta dochucené marmeládou a cukrem. Vaše chuťové pohárky vám jistojistě poděkují. V případě, že byste prázdniny v Kodani rádi obohatili o návštěvu další destinace, rozhodně si nenechte ujít švédské Mälmo, které je vzdálené necelých 45 minut cesty.


Štrasburk, Francie

Přemýšlíte-li, kde zažijete opravdu jedinečnou a nezapomenutelnou vánoční atmosféru, tak vyrazte do francouzského Štrasburku ležícího v Alsasku na hranicích s Německem. Právě i díky nedalekým hranicím si tu užijete souhru francouzských i německých chutí, ze kterých vám půjde hlava kolem. Na tradičních trzích, které se tu konají v blízkosti štrasburské katedrály Notre-Dame, můžete ochutnat jak husí či kachní játra s tradicí ve Francii, tak úžasné uzeninové speciality se zelím spojené s nedalekými sousedy. Oblíbenou atrakcí je tu bezpochyby rozlehlá ledová plocha, kde stačí jen nazout brusle a vesele se prohánět sem a tam v obklopení vánočních světýlek a libých tónů koled. Zbyde-li vám čas, určitě si vyčleňte čas na návštěvu některého z vánočních koncertů, které se konají každoročně v místních kostelech a lákají nepřeberné množství návštěvníků. Ať si svou návštěvu Štrasburku, jehož vánoční trhy obdržely v roce 2015 cenu nejlepší vánoční trhy Evropy, naplánujete jakkoli, buďte si jisti, že si odnesete nezapomenutelný zážitek.


Brusel, Belgie

Patříte-li mezi milovníky sladkostí či dalších nejrůznějších pochutin, pak se během předvánočního času vydejte do hlavního města Belgie-Bruselu, kde se hlavní akce konají na náměstí Grand Place. Zde na vás čeká nepřeberné množství chutí, z nichž bude velmi těžké si vybrat. Dáte přednost tradičním vaflím s ovocem a šlehačkou nebo u vás zvítězí belgické hranolky s nespočtem výtečných omáček a dresinků? Tak či tak, chybu neuděláte! Adventní trhy v Bruselu mají navíc tu výhodu, že zde během jejich trvání nemačká hlava na hlavě, a vy si tak můžete užít pohodovou atmosféru bez nepříjemného prodírání se davem.

Chcete nás podpořit? Sdílejte:

Share on facebook
Facebook
Share on email
Email
Share on twitter
Twitter

Mohlo by vás zajímat

JirkaP

JirkaP

Ve svých 40 letech procestoval celou Evropu, USA, Thajsko, Kambodžu, Filipíny, Vietnam, Austrálii, Havaj, Japonsko, Koreu, Maledivy, Srí Lanku, Malajsii a další země. Na tomto webu pro vás hledám ty nejvýhodnější zájezdy.